<<  Duben  >>

Včelí svět a vodní dům
Salzburg, Exkurze Ringelland

Deváťáci spali ve škole
Dny, které nám, deváťákům, zbývají do konce školní docházky, se již nechají počítat na prstech. Protože si je chceme co nejvíce užít, rozhodli jsme se strávit noc ve škole. Večer jsme zahájili dobrou večeří z grilovaného masa. Potom někteří poslouchali v tělocvičně hudbu, dalším Viktor zahrál na kytaru. Po setmění vypadá zámek úplně jinak než ve dne a že nabízí desítky možností úkrytu jsme se přesvědčili při hře na schovávanou. Aby se nám lépe usínalo, podívali jsme se na lehký horor a po nezbytné hygieně zalezli do spacáků. Samozřejmě se nikomu spát nechtělo, a tak naše hlasy a smích bylo slyšet dlouho do noci. Ráno nás probudilo sluníčko a Šarlotin zapomenutý budík. A tak nás první děti přicházející do družiny našly na nádvoří u hrnku čaje s dobrou buchtou maminky Koblischkové.

→ Spaní 9. tř. - fotogalerie ←

Únos 9. třídy
V úterý 28.5 jsme byli uneseni naším panem učitelem Novákem. Nikdo kromě jeho nevěděl kam jedeme. Po asi tříhodinové cestě vlakem jsme si mysleli, že jsme konečně v cíli, to jsme ale nevěděli, že nás čeká ještě 9ti kilometrová cesta přes Trosky do kempu. Naše cesta do kempu byla kapku složitá, protože jsme šli za silného deště a navíc jsme se ztratili v lese. I přes velké vyčerpání cestou jsme večer šli na bojovku. Druhý den ráno jsme se nasnídali a vydali se do pět kilometrů vzdálené Sobotky na hrad Humprecht. Zpátky do našeho kempu jsme díky smilování pana učitele jeli vlakem. Odpoledne jsme strávili v kempu hraním her a přehazované. Třetí den jsme bohužel už museli domů, ráno se sbalili a odjeli autobusem do Jičína. Tam jsme si prohlédli věž na náměstí a měli rozchod. Po této zastávce už nás čekala jen dlouhá cesta zpátky domů.

Karolína Rambousková

→ Únos - fotogalerie ←

Letiště V. Havla

→ Výlet - text ←

→ Letiště - fotogalerie ←

→ Hamleys - fotogalerie ←

Včelí svět - exkurze IV. třída

→ Včelí svět - text ←

→ fotogalerie Včelí svět ←

Vodní dům - exkurze IV. třída

→ Vodní dům - text ←

→ fotogalerie Vodní dům ←

Adventní poznávací zájezd 6.12.2018 – Salzburg
Ráno jsme se sešli před 4 hodinou a vyrazili . Cesta proběhla fajn a naše první zastávka v Rakousku byla u Měsíčního jezera s nádhernou vyhlídkou na jezero a hory.
Před půl jedenáctou jsme byli na místě u pevnosti Hohensalzburg, nahoru jsme jeli podobnou lanovkou jako na Petřín, ale byla rychlejší a strmější. Na prohlídku pevnosti a její historie jsme dostali sluchátko s češtinou, dostali jsme až na vyhlídku věže , kde se nám opět otevřel nádherný výhled na město a hory. nakonec jsme si prohlédli muzeum. Nádvoří byla krásně vánočně nazdobená. Nakoupili jsme dárky, ale každý jsme dostali tužku s Mozartem a sladkosti za zbytek vstupného.
Pak jsme s průvodcem prošli nejdůležitější části města ( rodný dům Mozarta, koncertní budovu, Obilní uličku, koňská kašna na koupání koní, krásné kostely, náměstí a všude na nás číhala vánoční atmosféra atd.), ale hlavně jsme se potkali s čerty. Nakonec nás čekaly advetní trhy s ochutnávkou a nákupy. Uteklo to moc rychle, nikdo se neztratil a moc se nám to líbilo.

→ fotogalerie Salzburg ←

Turistický den a exkurze do Ringellandu
V úterý 11.9. vyrazili žáci 3. až 9. třídy za zvířátky do Ringellandu v Habrkovicích. Protože Habrkovice jsou poměrně blízko, pojali jsme celou akci také jako "turistický den" a udělali tak něco pro své zdraví.
V Ringellandu jsme nejprve zhlédli drezuru tří lvic v podání pana Ringela, který po představení zodpověděl mnoho dotazů. Poté jsme se všichni rozběhli po areálu a obdivovali největší kočkovité šelmy světa - tygry sibiřské, dále pak levharty, lvy a servaly. Kromě šelem jsou zde k vidění i lamy, kozičky, prasátka, dikobraz, ...
Po dvou hodinách příjemně strávených v Ringellandu jsme vyrazili zpátky ke škole. Celkových cca 14km cesty žáci zvládli a druhý den všichni účastníci přišli i do školy. :-)

→ fotogalerie Ringelland a turistika ←

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5