<<  Duben  >>
Projekty, soutěže 2017/2018
Me and school - 4. a 5. roč.

Eurorebus Junior, Aj - 3.roč.
Den Země,Terénní výuka
Dream house, Olympics games
Londýn v 7. tř., Valentýn
Mee and Food, Recitační soutěž
Olympiáda Aj, Olympiáda ČJ
Naše obec, Práce s časopisy v AJ

Me and school - 4. a 5. roč.

→ Me and school - fotogalerie ←

Eurorebus Junior
Ve středu 11. dubna 2018 se konalo v Praze na fakultě FTVS krajské kolo vědomostní soutěže Eurorebus Junior. Naši školu reprezentoval tým ve složení Adam Němec, Jan Sadílek a Josef Malimánek.
Chlapci se utkali se soutěžícími z Prahy, Středočeského, Karlovarského a Plzeňského kraje, z okresu Havlíčkův Brod, Jihlava a část okresu Pelhřimov. Konkurence tedy opravdu veliká. Z 18 týmů obsadili velmi pěkné 5. místo. Chlapcům děkuji za reprezentaci školy.

Helena Auersvaldová

→ Eurorebus - fotogalerie ←

Angličtina se zvířátky ve 3.ročníku
Slovíčka o zvířátkách jsme procvičovali hravou formou – bingo a křížovky, ale i hrátky hadem, který nám sežral spoustu zvířátek. Tvořili jsme věty a hádanky o hadovi a zvířatech. Rozlišovali jsme, kde zvířátka žijí. Utvořili jsme jednoduchý rozhovor a nakonec jsme si přinesli obrázky zvířat, která jsme popsali, ale také napsali, co umí, jedí, pijí nebo co nám dávají. Nejvíce jsme se těšili na náš 2. projekt o zvířátkách, ve kterém jsme zužitkovali všechen náš materiál, který jsme vytvořili. Podívejte se jak se nám to povedlo. Moc nás to bavilo.

→ Aj 3. ročník - fotogalerie ←

Den Země - Ukliďme si Česko 2018
Den Země se každý rok slaví 22. dubna a v letošním roce byl zaměřen na znečištění přírody plasty. Naše škola se ho zúčastnila v rámci akce Ukliďme si Česko 2018. Jednotlivé třídy prováděly (stejně jako každý rok) úklid v určených lokalitách a také letos objevily hotové “poklady”.

→ fotogalerie Den Země ←

Terénní výuka
V minulých dnech proběhla na škole geografická terénní výuka. Šestá třída prováděla měření a pozorování v místní krajině. Cvičení bylo zaměřeno na hledání vlastního stanoviště v mapě, měření azimutu a odhad vzdálenosti. Žáci osmé třídy se aktivně zapojili do sběru informací a názorů na lokalitu, v níž se nachází naše škola. Výstupem pak byla tzv. pocitová mapa, která může sloužit jako podpůrný podklad pro územní plánování veřejných prostor.

→ fotogalerie Terénní výuka ←

→ Pocitová mapa ND ←

My dream house

→ My dream house - text ←

→ My dream house - fotogalerie ←

Olympics games 2018 očima 7.ročníku

→ Olympics games - text ←

→ Olympics games - fotogalerie ←

Jak se sedmáci učili o Londýně

→ Londýn v 7. tř. - text ←

→ Londýn v 7. tř. - fotogalerie ←

Valentýnská soutěž 2018
Vyhodnocení „Valentýnské soutěže“ proběhlo ve středu 14. února.
Valentýnských přáníček se letos sešlo téměř osmdesát a vybrat nejkrásnější nebyl snadný úkol. Po dlouhém a pečlivém zvažování porota rozdělila soutěžní přáníčka do dvou kategorií.
Do I. kategorie patřily děti prvních a druhých tříd a ve II. kategorii byli žáci od třetí do šesté třídy.
Nejkrásnější přáníčka v I. kategorii byla od Lukáše Tyšra, Jakuba Jungwirtha, Terezy Duškové, Filipa Hesa, Denisy Dostálové, Elišky Vančurové, Jindry Olivy, Leony Pospíšilové, Kateřiny Sadílkové a Nikol Vejvodičové.
Ve II. kategorii porota vybrala 12 nejkrásnějších „Valentýnek“, které vyrobili Veronika Bubeníková, Andrea Jiráňová, Denisa Jiráňová, Natálie Krčíková, Eliška Křenková, Hana Smolíková, Eliška Tyšerová, Tomáš Vavruška, Ondřej Vejvodič, Sofie Vojtová, Daniela Vymazalová a Klára Vřešťálová.
Pro všechny děti byly připravené drobné odměny.

Helena Auersvaldová

→ fotogalerie Valentýn ←

Projekt "Mee and Food" - 3. tř.

→ Mee and Food - text ←

→ Mee and Food - fotogalerie ←

Recitační soutěž - školní kolo

→ Recitační soutěž - výsledky ←

→ fotogalerie Recitační soutěž ←

Olympiáda Aj

→ Olympiáda AJ - výsledky ←

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE 2017/2018

→ Olympiáda - výsledky ←

Projekt Naše obec 2017
Dne 6. listopadu 2017 VI. třída uspořádala projekt Naše obec. Projektu se zúčastnila celá naše třída. Bylo to moc hezké. Povídali jsme si o památkách Nových Dvorů, ale i okolních vesnic. V Nových Dvorech jsme se byli podívat na zámek – naši školu (obešli jsme ji ze všech stran), vodárenskou věž, bývalou jízdárnu, Mariánský sloup, erb Nových Dvorů, pamětní desku Jaroslava Humburgera, kostel svaté Anny, hrobku Chotků a navštívili jsme také nově otevřenou Síň historie Nových Dvorů.
I když pršelo, výlet se nám moc líbil. Ve výtvarné výchově jsme odpoledne kreslili památky Nových Dvorů. V zeměpise jsme pak na počítači vytvořili mapu Nových Dvorů. V českém jazyce jsme psali dopis kamarádovi o našem projektu, v hudební výchově jsme skládali o každé památce nějakou malou rytmickou písničku.

Klárka Vřešťálová a šesťáci

→ fotogalerie Naše obec ←

Práce s časopisy v angličtině
Časopis FUN pro 5. a 6. ročník je plný slovní zásoby a křížovek, osmisměrek na její procvičení, ale jsou tu také texty s porozuměním , překlady vět či opravy chyb ve větách ( gramatika). Žáci pracují samostatně doma či ve škole a procvičenou slovní zásobu používají ve slohu či v rozhovoru/ popisu.
V 7. ročníku používají žáci časopis R+R , 8. a 9. ročník má časopis Gate. Nejdříve jsme se společně naučili, jak nalézt v anglickém textu důležité informace / obsah v češtině / angličtině. A nyní již máme za sebou samostatnou týdenní přípravu doma a naši prezentaci. Postupem času budeme přidávat rozhovory nebo několik vět zpaměti. V textech hledáme a procvičujeme gramatiku, slovní zásobu, učíme se popisovat obrázky, ale samozřejmě vypracováváme cvičení. V některých číslech časopisů najdeme i ukázky zkouškových testů ( poslech, gramatika, práce s textem…. ). časopisy vychází měsíčně a témata jsou různorodá (slavné osobnosti, historie, zeměpis, příroda, zvířata, slušné chování, zdravá strava, různé zajímavosti či aktuality ze světa.

→ fotogalerie Práce s časopisy←

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5