<<  Březen  >>
Projekty, soutěže 2016/2017
Středočeský taneční pohár – krajské kolo

Středočeský taneční pohár – okresní kolo
Eurorebus
Středočeský taneční pohář - škol. kolo
Recitační soutěž - oblastní kolo, Valentýn 2017
Recitační soutěž 2017, Projekt Naše obec

Krajské kolo „ Středočeského tanečního poháru“ Krajské kolo taneční soutěže se letos konalo v Benešově. Naše hvězdičky, Sára a Kája, se na něj vydaly s rodiči.
Jejich kategorie byla druhá nejpočetnější, soutěžilo v ní 16 týmů. Děvčata tančila perfektně, důkazem tomu je překrásné 5. místo.
Gratulujeme!

Středočeský taneční pohár – okresní kolo Na letošní okresní kolo Středočeského tanečního poháru, které se konalo 27. dubna, jsme se vydali do haly BIOS v Kutné Hoře.
Naše škola měla soutěžící v kategorii mini týmů 1. stupně a 2. stupně.
V kategorii mini týmů 1. stupně jsme měli hned dvojnásobné zastoupení.
Soutěž se startovním číslem „jedna“ zahajovala děvčata ze 3. B, Sára Luňáková a Karolína Hniličková. Děvčata zatančila své vystoupení „SUPER STARS“ opravdu výborně! Zvítězila a zajistila si postup do krajského kola, které se koná 2. června v Benešově. Našim „skvělým hvězdičkám“ přeji hodně úspěchů v krajském kole.
Druhý tým děvčat z páté třídy, Klára Vřeštálová, Karolína Křenková, Anna Holcová a Andrea Kombercová, zatančil sestavu „PINK FLAMENGOS“ a obsadil 5. místo.
V kategorii mini týmů 2. stupně jsme měli rovněž zastoupení. Čtveřice dívek, ve složení Veronika Veselá, Nikola Sosnovská, Tereza Netolická a Tereza Lázňovská, zatančila sestavu „LITTLE STARS“ a obsadila 6. místo.
Po celou soutěž panovala v hale uvolněná atmosféra a pohoda. Velkou měrou k tomu přispěli usměvaví porotci, kteří fandili všem bez rozdílu. Největší osobností mezi nimi byl zpěvák „Pekař“, vlastním jménem Petr Štolba, který nestačil rozdávat autogramy.

→ fotogalerie Taneční pohár ←

Eurorebus Junior Ve středu 26. dubna 2017 se konal v Praze na fakultě FTVS již 6. ročník vědomostní soutěže Eurorebus Junior. Naši školu reprezentoval tým ve složení Bára Bělohlávková, Josef Malimánek a Josef Polívka.
Po krátkém zahajovacím programu se soutěžící pustili do vyplňování testu. Soutěžní týmy měly 35 minut na zodpovězení 30 velmi těžkých otázek. Našim se letos postup do Celostátního finále nevydařil. V celkovém počtu 72 škol z celé republiky obsadili se ziskem 15 bodů 54. místo. Tak snad to vyjde za rok.

→ fotogalerie Eurorebus ←

Středočeský taneční pohář - škol. kolo

→ fotogalerie Taneční pohár ←

Recitační soutěž - oblastní kolo
V oblastním kole soutěžní přehlídky dětských recitátorů - Dětská scéna 2017 obsadila v I. kategorii 1. místo Sára Luňáková.
Gratulujeme!

Jolana Hrušková

VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ
Je únor a stalo se tradicí, že se na naší škole koná soutěž „ O nejkrásnější Valentýnku“.
Přáníček se letos sešlo více než osmdesát a vybrat nejkrásnější, nebyl pro porotu lehký úkol. Po dlouhém a pečlivém zvažování porota rozhodla, že letos soutěž rozdělí do 3 kategorií.
Do I. kategorie patřily děti prvních a druhých tříd, II. kategorii zahrnovali žáci z třetích až pátých tříd a III. kategorie tvořila děvčata z 2. stupně.
V I. kategorii bylo vybráno 8 přáníček od těchto dětí: Štěpána Erbena, Šárky Erbenové, Jana Holana, Denisy Jiráňové, Leony Pospíšilové, Kateřiny Sadílkové, Nikoly Vejvodičové a Eleny Volejníkové.
Ve II. kategorii porota vybrala 10 nejkrásnějších „Valentýnek“ od těchto děvčat: Šárky Ledecké, Báry Bělohlávkové, Karolíny Hniličkové, Kateřiny Lacinové, Natálie Michalcové, Veroniky Sýsové, Elišky Tyšerové, Anny Vodrážkové, Kláry Vřešťálové a Daniely Vymazalové.
Ve III. kategorii byly pouze dvě soutěžící, ale za pečlivost a nápad si obě zaslouží pochvalu a ocenění, byly to: Alexandra Lacinová a Pavlína Poláková.
Pro všechny zúčastněné byly připravené drobné odměny.
Na závěr nesmím zapomenout poděkovat porotě učitelů, za jejich ochotu a zaujetí při vyhodnocování soutěže.

→ fotogalerie Valentýn ←

Soutěž dětských recitátorů
Školní kolo recitační soutěže se konalo ve středu 15. února 2017. Letos se zúčastnilo rekordních 41 nadějných recitátorů. Školní kolo bylo obohaceno o „předskokany“ z prvních tříd, kteří nesoutěží ve vyšších kolech. 1. místo mezi „předskokany“ obsadil Vojtěch Kalný, 2. místo Martin Vyhlídal. V I. kategorii, kterou tvoří žáci 2. a 3. tříd, obsadila 1. místo Bára Bělohlávková, 2. místo Sára Luňáková. V II. kategorii, kde soutěží žáci 4. a 5. tříd, získal 1. místo Ondřej Krčík, 2. místo Sofie Vojtová. V III. kategorii, v které recitují žáci 6. a 7. tříd, 1. místo získala Alexandra Lacinová, 2. místo Karolína Rambousková. Čestná uznání za výborný výkon obdržely Julie Blažejovská, Karolína Smejkalová, Andrea Krajíčková.

Oblastní kolo se koná 16. března 2017, budeme držet palečky!
Jolana Hrušková

→ fotogalerie Recitace ←

Projekt Naše obec 2016
V úterý 8. listopadu 2016 se konal projekt šesté třídy „Naše obec“. Tento den jsme my, kluci a holky z Nových Dvorů, provázeli po našem městysi spolužáky z okolních vesnic a vyprávěli jim o památkách. Začínalo se prvními zmínkami o Nových Dvorech, poté základní školou (dříve zámek), pak se šlo k vodárenské věži, bývalé jízdarně, morovému sloupu, erbu, který je na úřadu městyse, hrobce Chotků a nakonec ke kostelu sv. Anny. Odpoledne jsme ve škole v počítačové učebně dělali, už všichni, památkovou mapu Nových Dvorů, o výtvarné výchově jsme natírali papír inkoustem a vyškrabávali památky Nových Dvorů.

Text: Šauer Roman, VI. třída

→ fotogalerie Naše obec ←

Památkové mapy:
Radovan Brunclík, Matěj Mizler, Nikola Sosnovská, Gabriela Janglová, Dominik Zof, Kristýna Vyhlídalová, Roman Šauer, Denisa Ledecká, David Šmic, Michal Stránský, Aneta Matejovie

[Akt. známka: 2,08 / Počet hlasů: 13] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 11. 06. 2017 | 4235 přečtení |