Základní škola a Mateřská škola  Nové Dvory, okres Kutná Hora

Masarykovo nám1, Nové Dvory, PSČ 285 31
telefon: 327 571 262  email: skola@zsndvory.cz
bankovní spojení: KB Kutná Hora, 51-6080480207/0100
IC: 70989052
 

Nové Dvory

MŠMT

Česká škola

Wikipedia

Mapy

ABZ-slovník

Živě - o PC

APZŠ

Seznam

Email

  Nástěnka
  Novinky
28.06.2019: Poslední čl.
Do čl. Závěr vloženo, Pasování, Akademie a Vysvědčení.

28.06.2019: Nebude družina!
V pátek 28.6. nebude v provozu školní družina! Ani ráno.

25.06.2019: Akademie
25.6.2019

09.06.2019: Přidáno:
výlet IV. tř
Duatlon - kraj
Dopravka - kraj
Turisťák
moc, moc dalšich

03.06.2019: Fotogalerie
Dívčí válka
Den dětí

15.05.2019: čl.
24.5. Společné tvoření, Duatlon, Medvědi
17.5. Dopravka
Fotbal
Kroužkování

09.05.2019: Dívčí válka
22.5. od 16:00
  Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Sport 2015/2016
Turnaj ředitele

Žehušický pohár, Plavecko - běžecký pohár,
Fotbal smíš. družstev, Medvědí stezka,
Stolní tenis - školní turnaj, McDonalds Cup 3.-5.tř,
McDonalds Cup 1.-2.tř, Okresní přebor v přespolním běhu


Fotbalový turnaj o pohár ředitele ZŠ a MŠ Nové Dvory
14. června se odehrál na fotbalovém hřišti TJ Sokol Nové Dvory tradiční turnaj o pohár ředitele ZŠ a MŠ Nové Dvory, letos za účasti tří mužstev – ZŠ J.V. Sticha - Punta Žehušice, ZŠ Týnec nad Labem a domácích ZŠ a MŠ Nové Dvory. Mužstva se utkala každé s každým a to dvoukolově.

Když v úvodním utkání Nové Dvory – Týnec vstřelil David Kosprd po krásném sólu první gól domácích, nic nenasvědčovalo tomu, že novodvorští právě vedou nad budoucím vítězem turnaje. Nicméně Týneckým se podařilo gólem Jiřího Šámala dvě minuty před koncem vyrovnat na konečných 1 : 1, a to byly poslední body, které Týnec ztratil.
Ve druhém utkání Týnec přehrál Žehušice brankami Adama Hojdy a Václava Šámala z penalty 2 : 0, a v prvním kole turnaje získal 4 body.
První kolo zakončilo utkání Žehušice – Nové Dvory, které skončilo bezbrankovou remízou, při níž se vyznamenali oba brankáři – Neubauer za Nové Dvory a Stárek za Žehušice.
Do druhého kola vstoupili hráči Týnce suverénním nástupem proti domácím Novým Dvorům a již ve druhé minutě vedli 2 : 0 po brankách J. Šámala a Chvaliny. Potom si novodvorští zřejmě „protřeli oči“, Tadeáš Fišr dokonce v polovině zápasu snížil na 2 : 1, ale více už domácí nestihli a o vítězi turnaje bylo prakticky rozhodnuto.
Na vítězné vlně jedoucí Týnec potom porazil odevzdané Žehušice 3 : 1, přičemž góly zaznamenali – Hojda, Robovský a Brzák, za Žehušice vstřelil jediný gól na turnaji Matula.
V posledním utkání – o druhé místo v turnaji – se hrál dlouho vyrovnaný zápas. Domácím k potřebnému umístění stačila remíza, ale těsně před koncem pojistil zisk druhého místa jediným gólem utkání Tomáš Neubauer, takže Nové Dvory porazily Žehušice 1 : 0.

Nejlepší hráč turnaje – Tomáš Robovský, Týnec
Nejlepší brankář – Vojtěch Stárek, Žehušice
Nejlepší střelci – Adam Hojda, Jiří Šámal – 2 branky

Konečná tabulka:
1. ZŠ Týnec nad Labem 10  8 : 3
2. ZŠ a MŠ Nové Dvory 5  3 : 3
3. ZŠ J.V. Sticha-Punta Žehušice  1  1 : 6

→ fotogalerie Turnaj ←


Žehušický pohár
V pátek 29.4.2016 se naše škola zúčastnila Žehušického poháru. Je to soutěž vesnických a malých škol v atletice. Naši školu reprezentovalo 30 dětí.
Soupeři byli velmi kvalitní, ale přesto se nám podařilo získat 9 cenných medailí.
První místo a zlatou medaili získali Šimon Klement za výkon 495 m v hodu plným míčem, Dominika Vaňková v dálce, skočila 330 cm, a Tonička Šmejkalová v běhu na 500 m za výkon 1:53,32 min. Stříbrnou medaili si odvezl Ondra Mlčoch za hod plným míčem.
Bronzové medaile jsme získali ve sprintu. Byli to Johanka Pilcová, Dominika Vaňková, Tonička Šmejkalová a Petr Kosprd. Gábina Janglová si odvezla rovněž bronzovou medaili za hod kriketovým míčkem.
Štafeta mladší přípravky ve složení Ondra Mlčoch, Jakub Vobořil, Štěpán Langr a Šimon Klement obsadila bronzovou příčku.
Pohárovou sbírku školy jsme rozšířili o pohár za třetí místo. Všem dětem chci poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

Text a foto: Helena Auersvaldová

→ fotogalerie - Žehušický pohár ←


Plavecko - běžecký pohár
Ve čtvrtek 21. 4. 2016 se v Kutné Hoře konal již XV. ročník „ Plavecko – běžeckého poháru“. Je to projekt vyhlášený Středočeským krajem a koordinátorem je Odbor školství, mládeže a sportu. Soutěžení má rozvíjet přirozené lidské dovednosti a zároveň fyzickou aktivitou působit jako prevence proti kriminalitě a závislosti na drogách.
Plavecko – běžecký pohár je velmi náročný závod, kde žáci musí dobře zvládat dvě zcela odlišné disciplíny - duatlon. Závod začíná plaváním, mladší kategorie plavou 50 m, starší 100 m volným způsobem. Po hodinovém odpočinku následuje běh. Závodníci vybíhají podle Guendersenovy metody od nejrychlejšího v plavání a v odstupech, který si v této disciplíně vybojovali. Mladší běží 500 m a starší 1000 m. Kdo je první v cíli běžeckého závodu, je vítězem celého duatlonu. Naše škola se této soutěže pravidelně účastní hned od prvního ročníku a v letošním roce měla v soutěži osm závodníků. Nejpočetnější skupinu tvořili chlapci z 1. - 3. ročníku. Byli to Josef Malimánek, Jan Sadílek, Jan Sehnal a Ondřej Vobořil. V ostatních kategoriích jsme měli po jednom zástupci za 4. - 5. třídu Romana Šauera a v nejstarších chlapcích 8. - 9. tříd Davida Kosprda.
V dívkách Tereza Lázňovská soupeřila s děvčaty ze 4.-5. tříd a Tereza Procházková bojovala s dívkami ze 6. - 7. ročníku.
Dvěma našim závodníkům se podařilo po pěkné výchozí startovní pozici po plavání celkově obsadit třetí příčku. Byl to Ondra Vobořil z 3. třídy a Tereza Procházková ze 7. třídy. Gratulujeme!
Ostatní závodníky chválím za velmi bojovný přístup.

Text: Mgr. Helena Auersvaldová

→ fotogalerie - Plavecko - běžecký pohár ←


Fotbal - mix

→ fotogalerie - Fotbal mix ←


Medvědí stezka - fotogalerie a výsledky

→ fotogalerie - Medvědí stezka ←

→ výsledky ←


6. ročník školniho turnaje v Ping Pongu
Ve středu 6.4.2016 se konal 6. ročník školního turnaje ve stolním tenise. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Samostatnou kategorii tvořili druháci a zvítězil zde Šimon Klement před Štěpánem Langrem a Pavlem Staňkem.
V kategorii starších žáků (5. - 9. tř.) si první místo vybojoval páťák Dominik Zof nad Ondrou Cieslarem, třetí skončil Ondra Smetana.
Všichni účastníci si odnesli sladkou odměnu.

→ fotogalerie - Ping Pong ←


Mc Donald´s Cup – školní turnaj 3. – 5. třídy Školní kolo tradičního fotbalového turnaje se konalo v pondělí 14. 3. 2016. Přihlášení žáci a žákyně byli rozlosováni do dvou družstev.
Nejúspěšnějším střelcem byl vyhlášen Petr Kosprd, který střelil neskutečných 8 gólů.
Jako nejlepšího obránce vyhodnotili rozhodčí Natálii Michalcovou a nejlepším brankářem byl vyhlášen Josef Polívka.
Role rozhodčích se s chutí a elánem ujali Martin Hruška a Metoděj Nytra, kterým tímto velmi děkuji.

Helena Auersvaldová

→ fotogalerie McDonalds 3. - 5.tř ←


Mc Donald´s Cup – školní turnaj 1. – 2. třídy Ve čtvrtek 18.2. 2016 žáci a žákyně první a druhé třídy sehráli fotbalový turnaj v Mc Donalds Cupu. Přihlásilo se do něho 21 dětí, které byly rozlosováni do tří družstev. Hrálo se stylem každý s každým. Vždy 1x 10 minut. Pro všechny zúčastněné děti byly připraveny medaile a drobné odměny.

→ McDonalds Cup - výsledky ←
Okresní přebor v přespolním běhu
Okresní přebor v přespolním běhu se konal v Čáslavi ve čtvrtek 8. 10. 2015. V letošním roce jsme měli zastoupení pouze v přípravce chlapců a dívek.
Přípravku dívek reprezentoval tým ve složení: Andrea Kombercová, Klára Vřešťálová, Veronika Sýsová, Karolína Křenková, Anička Holcová a Anička Sehnalová.
Pro velký zájem jsme měli v kategorii přípravky chlapců hned dvě družstva. Družstvo A: Petr Kosprd, Roman Šauer, Dominik Zof, Matěj Mizler a Karel Vymazal a družstvo B: Pepa Malimánek, Šimon Klement, Honza Sehnal, Honza Sadílek, Štěpán Langr a Matouš Vaško.
Všechny sportovce musím pochválit za vzornou reprezentaci školy.
text: H. Auersvaldová

→ fotogalerie Přespolní běh ←


[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 15. 06. 2016 | 3710 přečtení |
| Počet komentářů: 9 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.
vlasman layout v.01_2007
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server