<<  Duben  >>
Soutěže 2014/15
EUROREBUS - celostátní kolo
EUROREBUS JUNIOR
Středočeský taneční pohár - šk. kolo
Recitační soutěž
Valentýn 2015 - soutěž
Školní kolo olympiády v Aj

EUROREBUS - celostátní kolo
Celostátní soutěž Eurorebusu Junior se konala v pondělí 15. června již tradičně v luxusním Top Hotelu Praha. Naši školu reprezentoval tým ve složení Vilda Vařečka, Dominik Zof a Pepa Polívka.
Pořadem provázeli známí moderátoři Jan Kovařík a Jiří Kokmotos.
Po slavnostním zahájení následovala soutěž, která v sobě zahrnovala 26 otázek.
Než byly opraveny testy, přišel nám vyprávět o svých zážitcích cestovatel a dokumentarista Václav Sůra, který se specializuje na polární kraje a oblast Sibiře. Vyprávěl nám, jak se svým kamarádem Petrem Horkým putovali na „ pól chladu“. Dozvěděli jsme se, že se jedná o nejchladnější obydlené místo na zeměkouli, kde v roce 1926 naměřili neskutečných -71,3 pod nulou.
Zajímavé vyprávění vystřídalo vyhlášení deseti nejúspěšnějších tříd a jednotlivců.
Našim chlapcům se podařilo ve velmi kvalitní konkurenci 30 škol z celé republiky obsadit 25. místo.
Helena Auersvaldová

→ fotogalerie EUROREBUS - celostátní kolo ←

Krajské kolo vědomostní soutěže EUROREBUS
Krajské kolo vědomostní soutěže se letos konalo ve středu 29. 4. 2015. Stejně jako v loňském roce jsme se vydali do Prahy na Fakultu tělesné výchovy a sportu, kde se soutěž konala. Naši školu zastupoval tým ve složení Josef Polívka, Dominik Zof a Vilém Vařečka. Soutěž humorně moderoval známý moderátor Jan Kovařík a během 35 minut soutěžící vyplňovali náročný test s 32 otázkami. V naší kategorii bylo 15 družstev.
Chlapci se poctivě připravovali, scházeli jsme se každý týden, někdy dokonce dvakrát. Trochu nás svazovalo loňské první místo a nemalý cíl, postup do celostátního kola. Nakonec to první místo nebylo, ale druhé je také krásné a vytoužený postup není k zahození!! Tak na nás myslete a držte nám pěsti na „republice“, naši borci vyráží do Prahy 15. června 2015.
Helena Auersvaldová

→ fotogalerie EUROREBUS - krajské kolo ←

Středočeský taneční pohár Poděbrady
Okresní kolo taneční soutěže se konalo v Poděbradech 11. dubna 2015 v překrásném sále DDM „Symfonie“. Našim děvčatům se vystoupení povedla, ale na postup do kraje to nestačilo. Přesto musím obě skupiny, tým čtvrté třídy: Veroniku Veselou, Nikolu Sosnovskou a Dominiku Vaňkovou a tým páté třídy: Karolínu Rambouskovou, Pavlínu Polákovou, Šarlotu Hianikovou a Toničku Šmejkalovou, pochválit za zodpovědný přístup v přípravě i v samotné soutěži.
Text: Auersvaldová

→ fotogalerie Taneční pohár - okr. kolo ←

Školní kolo taneční soutěže „Středočeský taneční pohár“
Školní kolo taneční soutěže „Středočeský taneční pohár“, proběhlo letos na naší škole zdánlivě symbolicky. Přihlásily se totiž pouze dvě taneční skupiny.
První mini tým tvořila děvčata: Veronika Veselá, Nikola Sosnovská a Dominika Vaňková, všechny ze čtvrté třídy.
Soupeřkami jim byly páťačky: Karolína Rambousková, Pavlína Poláková, Tonička Šmejkalová a Šarlota Hianiková .
Děvčata se sešla v učebně 4. třídy a slabá účast se ani v nejmenším nepodepsala na výkonech. Z obou vystoupení byla cítit radost a chuť, předvést se co nejlépe. Proto si také obě skupiny plným právem zaslouží postup do okresního kola!
Okresní kolo „Středočeského tanečního poháru“ se letos uskuteční 11. dubna opět v krásném lázeňském městě v Poděbradech, kam se po roce všichni moc těšíme
. Text. Helena Auersvaldová

Školní kolo soutěže dětských recitátorů
Stalo se již tradicí, že koncem února se koná školní kolo recitační soutěže. Nebylo tomu jinak ani letos. Ve třech kategoriích usilovalo o postup do okresního kola šestnáct recitátorů z druhé až sedmé třídy. V I. kategorii, kterou tvoří žáci 2. a 3. tříd, obsadila 1. místo Nikola Štěpánková, 2. místo Natálie Michalcová. V II. kategorii, kde soupeří třeťáci a čtvrťáci, si nejlépe vedli Viktor Fiala na 1. místě a Denisa Koblischková na 2. místě. V této kategorii udělila porota i čestné uznání za výborný výkon: Karolíně Rambouskové. I III. kategorie, v které recitují žáci 6. a 7. tříd, má své zástupce vyslané do okresního kola: 1. místo obsadil Metoděj Nytra, 2. místo Anička Pavlíková.
V porotě opět rády zasedly: Mgr. Helena Auersvaldová, Mgr. Jolana Hrušková, Mgr. Anna Jackovičová.
Všem dětem, které budou naši školu reprezentovat v okresním kole, jež se koná 12. března 2015 v Tylově divadle v Kutné Hoře, přeji mnoho štěstí.

Jolana Hrušková

→ fotogalerie Recitační soutěž ←

VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ
I letos naše škola pořádala soutěž o nejkrásnější Valentýnku. Přáníček se sešlo téměř 60, a proto porota, složená z paní zástupkyně Marcely Chmelařové a paní družinářky Aleny Nešporové a Lenky Menové, neměla lehký úkol při vybírání těch nejpovedenějších. Nejkrásnější „Valentýnky“ vyrobili Karolína Křenková, Veronika Veselá, Natálie Michalcová, Šimon Klement, Danuška Vymazalová, Karolína Rambousková a Klára Vřešťálová. Pro všechny zúčastněné byly připravené drobné odměny. Soutěž se vydařila a všechny „Valentýnky“ si můžete prohlédnout na nástěnce u třetí třídy. Na závěr bych chtěla poděkovat Veronice Veselé, která mi velmi pomáhala s organizováním soutěže!

VALENTÝNSKÁ POŠTA
Ani „Valentýnská pošta“ letos nechyběla. Téměř dva týdny mohli zájemci vhazovat zamilované vzkazy do „Valentýnské schránky“ umístěné u učebny 8. třídy. Paní učitelka Radka Brocková, která se ujala funkce „Valentýnského doručovatele“, v pátek schránku rozpečetila a osobně adresátům zamilované vzkazy doručila.
Text: Helena Auersvaldová

Soutěž v anglickém jazyce 2014-2015
Školní kolo olympiády v anglickém jazyce proběhlo 12.12.2014. Klára Rozsypalová byla první v kategorii A II a postupuje do okresního kola.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 23. 06. 2015 | 2621 přečtení |