<<  Březen  >>

Výlet na Kunětickou horu

→ fotogalerie Výlet ←

Divadelní týden
V úterý 10. května jsme byli v novodvorské školce na pohádce O Palečkovi. Moc se nám líbila, protože Karel Paleček, tak se hlavní hrdina jmenoval, byl obyčejný kluk. Velmi rád se vytahoval. Posmíval se i trpaslíkovi a ten ho zato začaroval, že nebyl pouhým okem vidět. Teprve když se polepšil a začal být skromný, ho trpaslík vysvobodil.

Ve čtvrtek 12.května jsme vyrazili do opravdovského městského divadla v Kutné Hoře na pohádku „ Malá čarodějnice“.

→ fotogalerie Divadelní týden ←

Noc na zámku

→ fotogalerie Noc na zámku ←

Vojenská technika

→ fotogalerie Vojenská technika ←

→ fotogalerie Den Země ←

Skanzen Přerov
V úterý před Velikonoci jsme se společně s třídou 2.B vypravili na Velikonoční výstavu do Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem. Celkem v sedmi chalupách jsem viděli. jak naši předci žili, jaké zvyky a obyčeje v jarním období dodržovali. Ve velkém sále byla připravena atraktivní výstava lidových krojů a nádherně zdobených kraslic.
Nevynechali jsme ani expozici školní třídy a kabinetu. Určitě každý si bude pamatovat, že zlobivci museli sedět v “oslí lavici“ pod obrazem osla, že dívky a chlapci seděli odděleně a pan učitel za neposlušnost mohl děti trestat důtkou.
Největší radost nám udělaly dílničky, na které jsme se nemohli dočkat. Na závěr přišlo nakupování dárečků pro maminky, taťky a sourozence.
Malou chybičku to ale přece mělo – mohlo být tepleji.

Helena Auersvaldová

→ fotogalerie Skanzen ←

Vánoce

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY
V pondělí před podzimními prázdninami jsme se vypravili autobusem do Městské knihovny v Kutné Hoře.
Paní knihovnice nám přiblížily jednotlivé oddělení knihovny a vysvětlily nám jak a kde hledat jednotlivé knižní tituly. V krásném prostředí jsme se pak mohli porozhlédnout a dokonce se i do některých knih začíst, což někteří z nás opravdu udělali.
Na zpáteční cestě jsme si prohlédli nejznámějšími památky ve městě. Každý si bude určitě pamatovat Kamenný dům, Kamennou kašnu, Hrádek, Vlašský dvůr, ale i nejznámější a nejkrásnější stavbu Kutné Hory, chrám svaté Barbory.

→ fotogalerie Knihovna ←

První A třída 2014/15

Noc na zámku

→ fotogalerie Noc na zámku ←

Výlet do středověké vesničky v Ostré
Náš první velký výlet se povedl!
Velkým zážitkem byla pro prvňáčky cesta vlakem. Ve středověké vesničce Ostrá jsme se seznámili s různými řemesly, s provaznictvím, drátenictvím a knihtiskem. Sami jsme si mohli vyzkoušet výrobu mýdla, ručního papíru, svíčky, provazu, ale také si odnést originálně vyraženou minci, či si vyzkoušet, jak se rýžovalo zlato. Součástí vesničky bylo Arboretum se vzácnými dřevinami a bylinkami a také bludiště.
Myslím, že na krásné zážitky z výletu budeme všichni dlouho vzpomínat.

Helena Auersvaldová

→ fotogalerie Výlet I.A ←

Den Země - I.A
Dne 22. dubna 2015 proběhl na celém světě den na záchranu planety. Nejdříve jsme si ve třídě vyprávěli, jak je důležité třídit odpad a zahráli jsme si ve družstvech hru na třídění. Poté jsme se vyzbrojili rukavicemi a igelitovými pytli a vyrazili uklízet okolí naší školy. Nevěřili by jste, ale naplnili jsme za hodinu dva obrovské pytle. Všichni jsme měli dobrý pocit, že jsme naší planetce Zemi trošičku pomohli.

→ fotogalerie Den Země I.A ←

Záchranáři v 1.A
Po Velikonocích v úterý 7. dubna do naší třídy zavítali záchranáři a moc jsme se na ně těšili. Vysvětlovali nám, jak se zachovat při poskytování první pomoci. Učili nás používat tísňová telefonní čísla. Vše jsme si vyzkoušeli v praxi. Asi nejvíce se nám líbilo obvazování zraněného. Na závěr jsme si všichni mohli vyzkoušet resuscitaci na figurín

→ fotogalerie Záchranáři v I.A ←

ě.

Oblíbené večerníčky

V pondělí, po jarních prázdninách, k nám již podruhé zavítaly paní knihovnice z Městské knihovny v Kutné Hoře. Tentokráte si s námi povídaly o večerníčcích. Dozvěděli jsme se, že „ Večerníčkovi“ je letos 50 let a že ho namaloval Radek Pilař. Podívali jsme se na ukázky pohádek a na závěr jsme si své znalosti ověřili v soutěži.

Vánoční trhy a Vánoce

→ fotogalerie Vánoce v I.A ←

Advent - beseda

Snad žádné období během roku není spojeno s tolika pověrami a kouzly jako právě Vánoce. A právě o nich, si s námi vyprávěly pani knihovnice na besedě 4. prosince.

Cesta do pravěku

→ fotogalerie Pravěk ←

Hodina zpívání a zkoušení s Jaroslavem Uhlířem
Ve středu 22. října jsme byli s naší třídou na hudebním představení v Tylově divadle v Kutné Hoře.
Představení se jmenovalo Hodina zpívání a zkoušení s Jaroslavem Uhlířem. Všichni jsme se moc těšili, protože někteří z nás v divadle ještě nebyli. Překvapilo nás moc věcí, nejvíce asi to, že sedačky byly na nás velké a nedosáhli jsme nohama na zem.
Písničky Jaroslava Uhlíře jsme znali a proto někteří s chutí zpívali a dokonce si i zatancovali. Jen nás trochu zklamalo, že jsme seděli až na balkoně, sice jsme měli svoje pohodlí, ale byli jsme moc daleko od jeviště.

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 09. 06. 2016 | 4478 přečtení |