Žehušický pohár, Mc Donald´s Cup 3.-5.tř.
Florbal
Atletika - Čáslav Vodranty
Přespolní běh

→ fotogalerie Olympijský běh ←

Fotbalový turnaj o pohár ředitele ZŠ a MŠ Nové Dvory Dne 16. června se uskutečnil na fotbalovém hřišti v Nových Dvorech tradiční fotbalový turnaj O pohár ředitele ZŠ a MŠ Nové Dvory.
Zúčastnila se 3 mužstva. Kromě domácích Nových Dvorů přijeli žáci z Žehušic a obhájci poháru z Týnce nad Labem.
Do prvního zápasu nastoupili domácí proti obhájcům trofeje. ve vyrovnaném zápase, kdy šance byly na obou stranách, jen ZŠ Týnec měla více šancí při jejich proměňování, podlehli nakonec 4 : 1. Druhý zápas Nových Dvorů proti Žehušicím už byl jasnou záležitostí hostů z Žehušic, kteří zvítězili 5 : 1.
Závěrečný zápas turnaje svedl dohromady obě neporažená mužstva, takže byl v podstatě takovým finálovým zápasem, který rozhodoval o celkovém vítězi. Žehušice nakonec porazily Týnec tím nejtěsnějším rozdílem 1 : 0, a získaly putovní pohár na rok do své síně slávy.
Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Matěj Špitálník z Žehušic, nejlepším brankářem Marek Vondra z Týnce nad Labem a cenu pro nejlepšího střelce si vystřílel v penaltovém rozstřelu David Matula z Žehušic.
Celý turnaj proběhl v přátelském duchu a v duchu fair play, což bylo ozdobou a budiž pozvánkou všem zúčastněným mužstvům na příští ročník v červnu 2016.
Hodnotné ceny, předávané vítězným mužstvům, byly pořízeny z dotace, kterou poskytlo z.s. MAS Lípa pro venkov.

→ fotogalerie Turnaj ←

Žehušický pohár 2015 V pátek 24.4.2015 se v Žehušicích konal 13. ročník soutěže vesnických a malých škol v atletice. Naši školu reprezentovalo 42 dětí, obsadili jsme všech osm kategorií a získali jsme 8 cenných medailí.
Jedinou zlatou vybojoval Víťa Vařečka v běhu na 300 m. Stříbrnou si odvezla Andrea Stránská v běhu na 500 m, hned dvě stříbrné si poctivě vyběhal Martin Vagner z deváté třídy za běh na 60 m i na 800 m. Další medaile – bronzovou přidal Petr Kosprd v běhu na 60 m, Jan Kobolka rovněž na 60 m a Tonička Šmejkalová také za běh, ale na 300 m.
Stupně vítězů jsme obsadili i ve štafetách. Přípravka starší, ve složení Petr Kosprd, Vít Vařečka, Vilém Vařečka a Roman Šauer, si vystoupala na stříbrnou pozici. Třetí místa získala štafeta mladších chlapců – Ivan Mizler, Jan Kobolka, Tadeáš Fišr, David Novotný a štafeta starších děvčat – Monika Macurová, Veronika Kučerová, Veronika Jelínková a Natálie Tvrdíková.
Přípravka starší a žáci mladší rozšířili pohárovou sbírku školy, obě družstva v celkovém hodnocení kategorie přivezla poháry za třetí místo. V celkovém pořadí škol jsme obsadili krásnou třetí příčku.
Po celé atletické dopoledne nám přálo počasí a všichni se už těšíme na příští ročník.
Helena Auersvaldová

→ fotogalerie Žehušický pohár ←

Mc Donald´s Cup 3.-5.tř.

→ fotogalerie - McDonalds 3-5 ←

Florbal O velikonočních prázdninách dne 2.4.2015 se konal další florbalový turnaj v tělocvičně v Malíně. Do turnaje se tentokrát přihlásilo 5 družstev, složených z žáků a žákyň 4. až 7. třídy.Vítězem turnaje se stalo družstvo s názvem „Krůtí čtyřka“ ve složení Vít Vařečka, Vilém Vařečka, Ondřej Smetana a Josef Koudelka. Titulem „nejlepšího střelce“ se pyšnil Vilém Vařečka. Kromě diplomů si všichni účastníci odnesli sladkou odměnu.

Mc Donald´s Cup – školní turnaj 1. – 2. třídy Fotbalový turnaj 1. a 2. třídy se konal ve středu 25. února 2015. Do turnaje se přihlásilo 15 dětí, které byly rozlosováni do tří družstev. Hrálo se 2x 5minut. Bylo radost sledovat s jakým zápalem a bojovností kluci a děvčata hráli a respektovali rozhodnutí rozhodčího, kterým byl Martin Hruška ze sedmé třídy. Čas bedlivě sledoval V. Vařečka a na vše pečlivě dohlížel hlavní rozhodčí Honza Strnad.
Pro všechny děti byly připraveny medaile a drobné odměny. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Viktor Veselý z 1.B, který nastřílel pět gólů.

1.

Ondřej Vobořil, Šimon Klement, Štěpán Lipský, Štěpán  Langr, David Hovorka

2.

Jiří Blažejovský, Jakub Vobořil, Viktor Veselý, Radek Polívka, Jan Sehnal

3.

Jan Šebek, Elena Simonová, Eliška Tyšerová, Vojta Pospíšil, Dany Mareček

O pořadí na druhém a třetím místě musely rozhodnout penalty.

→ fotogalerie - McDonalds Cup ←

5. ročník školniho turnaje v Ping Pongu
Ve středu 4.3.2015 se konal 5. ročník školního turnaje ve stolním tenise. Turnaje se letos zúčastnili žáci 2. až 8. třídy. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V první kategorii 1.-5. tř. zvítězil Vilém Vařečka před Dominikem Zofem, třetí skončil Vít Vařečka.
V kategorii starších žáků si první místo vybojoval Martin Ginter před Tadeášem Fišrem a Metodějem Nytrou.
Mladší žáci, kteří nepostoupili do finálových bojů, soutěžili v „obíhačce“. Zde zvítězil Petr Kosprd před Vojtěchem Vobořilem a Radkem Brunclíkem
Kromě diplomů si všichni účastníci odnesli sladkou odměnu.

Velké poděkování patří deváťákům Matějovi Kratochvílovi a Ondrovi Hazukovi a vychovateli šk. klubu Honzovi Strnadovi za pomoc s organizací turnaje.

→ fotogalerie - Ping Pong ←

Florbal
O pololetních prázdninách 30.1.2015 se konal školní florbalový turnaj v tělocvičně v Malíně. Do turnaje se přihlásila 3 družstva – BÍLÍ TYGŘI, NEW DVORS a KRŮTÍ DRŮBEŽ složená z žáků čtvrté až sedmé třídy. Vítězem turnaje se stalo družstvo s názvem Krutí drůbež. Titul „nejlepší hráč“ získal Filip Stránský.