Stolní tenis - školní turnaj
Prázdninový turnaj ve florbalu

→ fotogalerie McDonalds Cup Čáslav ←

→ fotogalerie OVOV - kraj ←

Letos jsme se poprvé zúčastnili Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Trochu jsme měli obavy jak uspějeme. Během dopoledne absolvovat sedm disciplin: 60m, hod medicimbalem vzad, trojskok, dvě minuty dělat sedy lehy, další dvě minuty skákat přes švihadlo čtyřmi různými způsoby, posilování završit dvěma minutami kliků a na konec, kdy už jste unavení, si zaběhnout na čas 1000m je náročné. Naši školu reprezentovali Lucie Jarolímová, Andrea Stránská, Karolína Pavlová, Jaromír Pavel, Štěpán Bubeník, Josef Vařečka a Dominik Holec. Všichni předváděli skvělé výkony a čtyřem se podařilo postoupit do krajského kola. Postupovaly děti z prvního a druhého místa. První místo obsadila Andrea Stránská a Karolína Pavlová, druhým místem se mohl pyšnit Pepa Vařečka a Lucie Jarolímová. Třetí a bohužel nepostupové místo obsadil Dominik Holec.

→ fotogalerie OVOV ←

V pátek 26.dubna se vypravila početná výprava naší školy na 12. ročník Žehušického poháru. Obsadili jsme všechny kategorie. Našim závodníkům se povedlo vybojovat 10 individuálních medailí . K nejúspěšnějším patřili běžci Zbyněk Polák a Karolína Pavlová. Oba získali bronzovou medaili v běhu na 300m. Zbyňďa přidal zlato v dálce a Kaja stříbro v běhu na 60m.
Zlatou medaili získal Josef Vařečka z šesté třídy v běhu na 60m. Další medaili, stříbrnou, za běh na 60m přivezla Natálie Tvrdíková.
Bronzová medaile se houpala na krku Petrovi Kosprdovi ze druhé třídy za běh na 50m, Davidu Kosprdovi za běh na 500m, Štěpánu Bubeníkovi v hodu kriketem a Tereze Stránské ve skoku vysokém.
Ani družstva štafet neodešla s prázdnou, získala jedno druhé a dvě třetí místa. Přípravka starší a mladší žáci přivezli poháry pro svá družstva.
V hodnocení škol, které postavily všechna družstva jsme obsadili bronzovou příčku. Všechny závodníky ještě jednou moc chválím za příkladnou reprezentaci školy.

→ fotogalerie Žehušický pohár ←

Kinderiáda
Ve středu 24.4.2013 se žáci 1.stupně zúčastnili v Kolíně atletické soutěže Kinderiáda. V silné konkurenci 27 škol se nám nepodařilo získat medaili, ale za vzornou přípravu a příkladnou reprezentaci školy si všichni závodníci zaslouží velkou pochvalu.

Beseda s Jarmilou Kratochvílovou
V úterý 19.3. proběhla beseda s mistryní světa a držitelkou světového rekordu, paní Jarmilou Kratochvílovou

→ fotogalerie Jarmila Kratochvílová ←

Školní turnaj v pingpongu
Ve středu 20.2.2013 se konal již 3. ročník školního turnaje ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnili žáci 2. až 9. třídy. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V první kategorii 1.-5. tř. zvítězil Ondra Smetana před Táďou Fišrem. Třetí místo obsadil Dominik Zof, který chodí do 2. třídy a byl nejmladším účastníkem turnaje!
V kategorii starších žáků si první místo vybojoval Zdenda Zvoníček před Michalem Kličkou a Dominikem Holcem.
Mladší žáci si krátili čas mezi zápasy „obíhačkou“. Tam zvítězil David Kosprd před Méťou Nytrou a Davidem Novotným.
Poděkování patří osmákům a deváťákům za pomoc s organizací turnaje, zejména M. Bucifalovi
z 8. třídy.

→ fotogalerie Ping Pong ←

O pololetních prázdninách dne 1. 2. 2013 se odehrál v tělocvičně naší školy turnaj ve florbalu. Turnaje se zúčastnila dvě družstva, složená z chlapců z druhé, třetí, čtvrté a páté třídy. Družstva si zahrála mezi sebou dvě utkání.
První utkání zahájil gólem ze skrumáže Roman Šauer, a když vzápětí Metoděj Nytra zvýšil na 2 : 0, zdálo se, že se schyluje k překvapení. Ve druhé třetině se však podařilo Vildovi Vařečkovi snížit na 2 : 1, a když v závěrečné třetině Ondra Smetana vyrovnal, skončilo utkání remízou 2 : 2.
V odvetě už družstvo vítězů celého turnaje ve složení Ondra Smetana, Tadeáš Fišr, Víťa Vařečka a Vilda Vařečka, neponechalo nic náhodě. Od první třetiny šlo do vedení a zejména díky čtyřem gólům nejlepšího střelce turnaje Tadeáše Fišra nenechalo nikoho na pochybách o svém vítězství. K nejlepšímu střelci se ještě přidali svými trefami Ondra Smetana a Vilda Vařečka. Za soupeře čestným gólem snížil Metoděj Nytra na konečný stav 6 : 1.

[Akt. známka: 3,43 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 20. 09. 2013 | 3534 přečtení |
| Počet komentářů: 6 | Přidat komentář |