<<  Duben  >>

Spaní ve škole

→ fotogalerie Spaní ve škole ←

Výlet druhé třídy do Pardubic a na Kuňku
Na náš výlet za pohádkou na hrad Kunětická hora jsme se vypravili vlakem. Bylo to dosti náročné, museli jsme zvládnout celkem čtyři přestupy a pohybovat se mezi davy lidí. Někteří jeli vlakem vůbec poprvé a tím to bylo těžší. Všechny děti musím pochválit, poslouchaly a chovaly se k sobě kamarádsky, při ztrátě baťůžku spolužáka všichni aktivně pomáhaly. Jen nám moc nepřálo počasí, sice nepršelo, ale bylo dosti chladno. Proto jsme uvítali, když jsme si mohli na závěr pohádky s herci zatancovat. Pohádka byla vtipná a krásně zapadala do prostorů hradního areálu.
Myslím, že na výlet nikdo nezapomene.

→ fotogalerie Výlet ←

Návštěva
úterý 7.května naše třída vyrazila na hasičskou stanici v Kutné Hoře. Moc jsme se těšili. Naši kamarádi Vendulka s Honzou nás provedli a seznámili s prostory, kde hasiči spí, cvičí a učí se. Ukázali nám různá hasičská auta, měli jich tam opravdu hodně. Cvičně jsme viděli hasičský poplach. Dověděli jsme se, že po jeho vyhlášení musí být hasiči do dvou minut připraveni k výjezdu. Po celou dobu jsme se museli chovat spořádaně, protože kdykoli mohl být takový poplach vyhlášen.
Moc se nám tam líbilo.

→ fotogalerie Návštěva ←

Malí prodavači
V pátek před jarními prázdninami se na poslední dvě vyučovací hodiny naše třída proměnila v několik velkých obchodů. Děti se pečlivě připravovaly, několik týdnů nosily nejrůznější krabičky a obaly od rozmanitého zboží. Poslední dva dny o přestávkách vyráběly cenovky a nápisy obchodů.
Při samotném prodeji se děti střídaly a dokázaly, že hravě umí spočítat, co si mohou za své papírové peníze koupit a kolik jim ještě podavač, či prodavačka vrátí. Čas utekl a třída se musela zase vrátit do původního stavu. Některé obaly a krabičky si děti ve třídě nechaly a prodejna se otevře po prázdninách.

VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ
Soutěž o nejkrásnější Valentýnku pořádala v letošním školním roce druhá třída. Valentýnek se sešlo opravdu hodně a porota, složená z pana ředitele a školníka neměla vůbec lehký úkol. Vyhlašování se konalo ve čtvrtek 14.2.2013 v tělocvičně. První místo obsadila Klárka Pánková, druhé místo Terezka Netolická a třetí místo Terezka Lázňovská. Na čtvrtém až desátém místě pak skončili tyto žákyně a žáci: Veronika Sýsová, Karolína Kaiznerová, , Karolína Rambousková, Anička Pavlíková, Lukáš Zajac, Pavlínka Poláková a Ondra Hazuka. Pro všechny zúčastněné byly připraveny malé odměny. Soutěž se vydařila a všechny Valentýnky si můžete prohlédnout na nástěnce u páté třídy.

Návštěva knihovny
Na středu 13. února se celá naše třída moc těšila. Jeli jsme totiž do Městské knihovny v Kutné Hoře. Paní knihovnice nás mile přivítaly a seznámily nás s dětským oddělením knihovny. Vysvětlily nám, jak se v jednotlivých odděleních orientovat, připomněly, kdo je to spisovatel a ilustrátor. V krásném prostředí jsme si pak mohli knížky prohlédnout a třeba se i do některé začíst.
Následovala svačina, ke které nám paní knihovnice pustily pohádku o Trautenberkovi. Také jsme se seznámili s nejznámějšími památkami Kutné Hory. Každý si bude určitě pamatovat Kamenný dům, Kamennou kašnu a nejkrásnější stavbu, chrám sv. Barbory. Počasí bylo chladné, ale výlet stál za to.

Vánoce
Na poslední den před prázdninami jsme se všichni moc těšili. Po příchodu do třídy na nás čekaly svátečně upravené stolečky. Po první vyučovací hodině jsme se vydali do kostela sv. Anny podívat se na betlém. V kostele se nám moc líbilo, zazpívali jsme si tam koledy a poslechli krásné vyprávění paní průvodkyně. Venku bylo mrazivo, proto jsme se nemohli dočkat až budeme zpět ve třídě. Pak přišlo na řadu to, na co jsme se těšili nejvíce – dárky po stromečkem. Během rozbalování nám paní učitelka vařila čaj, kdo chtěl mohl si pouštět v umyvadle lodičky.
Dopoledne rychle uteklo a nám se ani nechtělo domů.

Výroba anděla

Hasík
Víte kdo to je Hasík a Hasíček? Jsou to dráčci, kteří se za pomoci svých kolegů hasičů instruktorů snaží dětem hravou formou vysvětlit jak oheň může být nebezpečný, jak se správně při požáru zachovat, jak se před požárem chránit a na co nesmí zapomenout při odchodu z domova. Tak tito dráčci zavítali i do naší školy, přišli s nimi instruktoři Vendulka Pavlíková a Jan Kosík.

Druhá třída v divadle
V úterý 23. října byla naše třída s prvňáčky na loutkovém divadelním představení v MŠ, které se jmenovalo Kašpárkovo království. Všem se nám moc líbilo. Kašpárek byl legrační a velmi chytrý. Nechyběl ani hodný král, krásná princezna, princ, který rád jedl a bál se draka, zlý kouzelník a drak.

[Akt. známka: 3,08 / Počet hlasů: 24] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 24. 06. 2013 | 4445 přečtení |