<<  Duben  >>
Noc na zámku
IV. třída v divadle

Den třídního učitele
Na tento den jsme se všichni velmi těšili. Paní učitelka nám totiž slíbila, že se vydáme do Kostnice v Sedleci.
Sešli jsme se ve třídě, dozvěděli se, kam přesně půjdeme, čeho bychom si měli všímat a také si připomněli, jak se chovat na silnici. Šli jsme totiž pěšky. V Kostnici se nám moc líbilo, ve škole jsme se o této památce učili, ale málokdo si dokázal představit, jak může vypadat výzdoba z lidských kostí, jak by mohl někdo sestavit z kostí erb či dokonce lustr. Prostě nádhera. Z podzemních prostorů Kostnice se nám vůbec nechtělo, ale čekala na nás ještě prohlídka katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Jak nám řekla paní učitelka, je to nestarší gotická katedrála ve střední Evropě. Každý víme, kde je, jezdíme kolem ní, ale návštěva byla pro většinu z nás velkou premiérou. Velmi rádi jsme využili možnosti shlédnout animovaný film o jejím založení.
Po důkladné prohlídce a plni nových informací jsme se vydali zpět ke škole. Když jsme se rozcházeli u autobusové zastávky, ani se nám nechtělo domů. Tak snad zase někdy příště.
Text: žáci 4. třídy

→ fotogalerie Den tř. učitele ←

Výlet 4., 6., a 7. tř.

→ fotogalerie Stránov ←

Noc na zámku 2012
Ve čtvrtek 31.5. 2012 jsme se sešli v 18,30hod. před školou, kde na nás už čekala paní učitelka. Rozloučili jsme se s rodiči a šli se ubytovat do třídy. Mohli jsme si zde zahrát hry, které jsme si přinesli. Paní učitelka zatím připravila na nádvoří soutěž, na kterou jsme se už nemohli dočkat. Po soutěži jsme se přesunuli na hřiště za školou a hráli turnaj ve vybíjené. Asi v 21,00 hod., řádně vyhladovělí jsme se pustili do přípravy večeře a samozřejmě také mytí nádobí, do kterého se nám vůbec nechtělo, ale maminky tu nebyly, a tak jsme museli. Následovala večerní hygiena a po ní pohádka, kterou nám přečetla Janina Radlová, ta paní učitelce pomáhala a spala ve škole s námi. Za celý den jsme byli unavení, a proto netrvalo dlouho a usnuli jsme. Ráno v šest hodin byl budíček, obuli jsme si pouze boty a už si dali kolečko okolo školy, tentokráte bylo běhání povolené, seběhli jsme do průchodu a protáhli si tělo. Zbývala nám asi čtvrt hodinka na úklid třídy a balení spacáků. S chutí se pak každý pustil do dobrot, které nám maminky připravily na snídani. Čaj nám uvařila paní učitelka. Každý si pak po sobě umyl nádobí. Zbývalo ještě dost času, abychom si zahráli hry. Byla to paráda a klidně bychom si to zopakovali.
Text 4. třída

→ fotogalerie Noc na zámku ←

IV. třída v divadle
Ve čtvrtek 8.3. se 4. třída již podruhé v letošním školním roce vypravila do Kutné Hory. Tentokráte byla našim hlavním cílem návštěva divadelního představení Velbloud, ryba, slepice aneb námořnická historie. Na náš výlet jsme se poctivě připravovali, paní učitelka nám vyprávěla jak se v divadle chovat, co si vzít na sebe atd. Jeli jsme autobusem ráno okolo půl osmé. Divadlo začínalo až v 10, 00 hod, proto jsme čas využili k prohlídce některých kutnohorských památek.
Zašli jsme se podívat do Vlašského dvora a obdivovali zde kašnu. Připomněli jsme si, že se zde ve 13. století razily mince. Postáli jsme před sochou Karla Havlíčka Borovského, od kterého jsme v českém jazyce četli Krále Lávru.
Blížila se hodina návštěvy představení a my nechtěli, aby nám v divadle kručelo v břiše, proto jsme se zastavili na malé svačině. Všichni se posilnili a už se nemohli dočkat na pohádku. Přemýšleli jsme, zda tam budou jen herci, či i loutky. Před divadlem jsme museli ještě chvíli čekat. Když nás pustili dovnitř, zbývalo stále dost času, tak nás paní uvaděčka vzala na prohlídku balkónu. Někteří z nás byli v těchto prostorech poprvé. Konečně jsme se dočkali. Ihned od začátku nás pohádka svým nádherným zpracováním strhla a všechny děti sledovaly příběh se zatajeným dechem. Herci byli perfektní a celý příběh doprovázely písničky. Nedá se zapomenout na nádherné šaty herců, zvláště rybičky, ale ani velbloud nebo slepice s kohoutem kouzelníkem neměli chybu. Celá pohádka dobře skončila a my mohli herce odměnit bouřlivým potleskem. Všem se představení moc líbilo a nám nezbývalo než pospíchat na autobus. Odpoledne jsme si s paní učitelkou ještě o pohádce vyprávěli, byla prostě nezapomenutelná, moc děkujeme.
Text 4. třída

[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5