Školní turnaj 3. – 5. třídy v Mc Donald´s Cupu
Školní turnaj 1. – 2. třídy v Mc Donald´s Cupu
Stolní tenis

Školní a okresní kolo ve stolním tenise
14.11. proběhl školní kvalifikační turnaj starších žáku ve stolním tenise. Vítězem se stal Martin Klička z osmé třídy. Spolu s ním si účast v okresním kole vybojoval Zdeněk Zvoníček, Michal Bucifal a Dominik Holec.

Okresní kolo se konalo 25. listopadu v tělocvičně kutnohorského gymnázia. Naši žáci skončili na 8. místě.

V úterý 18. září se nejmladší atleti zúčastnili okresní olympiády v Kutné Hoře. Naši školu reprezentovalo pět vybraných závodníků: Nikola Libenková, Karolína Pavlová, Štěpán Bubeník, Ondřej Smetana a Josef Vařečka. Nejúspěšnějším z nich byl Štěpán Bubeník, který získal stříbrnou medaili ve skoku dalekém. Podařilo se mu skočit 370 cm.
Malé atlety musím pochválit za bojovné výkony a vzornou reprezentaci školy. Všem se totiž podařilo postoupit ve svých disciplínách do finále a předvést zde velmi kvalitní výkony.

Okresní kolo taneční soutěže „Středočeský taneční pohár“
V pátek 11.5. 2012 se dva týmy žáků zúčastnily v Poděbradech IV. ročníku amatérské taneční soutěže. První kategorii mini týmů zastupovala děvčata 5. třídy ve složení Marie Beranová, Monika Macurová, Natálie Pořízová a Eliška Veselá. V druhé kategorii mini týmů své taneční umění předváděli žáci 6. třídy: Natálie Tvrdíková, Michala Trnková, Veronika Kučerová a Lukáš Zajac
V krásném a skvěle připraveném prostředí na naše tanečníky čekali kvalitní soupeři. Postup do krajského kola se letos nezdařil, ale všichni si odnesli krásné zážitky a cenné zkušenosti. Již na zpáteční cestě jsme začali spřádat plány a taktiku na příští rok. Soupeři se mají na co těšit.

10. ročník Žehušického poháru – 27. 4. 2012
Naši školu letos reprezentovalo 29 žáků v kategoriích mladší a starší přípravky a mladších žáků.
Družstvo starší přípravky a mladších žáků získalo poháry za 3. místo, ale také jsme přivezli dalších 11 medailí. Zlatá se leskla na hrudi Natálii Pořízové za skok do dálky, Jaromíru Pavlovi za běh na 60 m a Karolíně Jeřábkové za hod kriketovým míčkem. Dalším třem žákům se podařilo vybojovat stříbrnou medaili - úspěšný byl David Kosprd v běhu na 300m, Nikola Liebenková za skok do dálky a Martin Vagner v běhu na 500m. Ale bronzové medaile získalo dokonce pět dětí - nejmladší Lucinka Jarolímová si ji právem zasloužila za hod plným míčem, dále pak Ondra Smetana v hodu kriketem, Martin Vagner ve skoku dalekém a hned dvě bronzové se houpaly na krku Veronice Markové za běh na 60m a skok daleký. Ve vyrovnaných štafetách jsme dvakrát skromně vystoupali na bronzový stupínek.
Všem závodníkům chci poděkovat za obrovskou bojovnost, opět byli „Novodvoráci“ v Žehušicích vidět. Další poděkování patří tatínkům a dědečkům, kteří pomáhali s dopravou dětí na ,,Žehušický pohár“ - bez nich by naši žáci takových úspěchů nedosáhli.
text: HA

→ fotogalerie - Žehušický pohár 2012 ←

Ve středu 9.5.2012 se vybraní chlapci od první do páté třídy zúčastnili oblastního kola v Mc Donalds Cupu v Žehušicích. Naši fotbalisté sehráli dva velmi pěkné zápasy. Mezi jejich soupeře pařila ZŠ Vrdy. Soupeř to byl těžký a po přetahování se o vedení naši borci podlehli 3 : 2. Svoje kvality ukázali ve druhém zápase, kde zvítězili 6 : 0 nad domácím týmen Žehušic.
Nejlepším naším střelcem byl Tadeáš Fišr, který střelil 5 branek, dále pak dvěma brankami přispěl David Kosprd a jeden gól dal Metoděj Nytra. Postup do okresního kola nám tentokráte unikl jen o kousíček. Snad příště.

V Kutné Hoře se ve čtvrtek 19.4. uskutečnil již XI. ročník plavecko – běžeckého poháru. V letošním roce se ho z naší školy zúčastnilo 10 žáků. Jako každým rokem budeme mít i letos své zástupce v krajském kole v Čelákovicích.
Své síly zde změří s nejlepšími z celého kraje Eliška Auersvaldová ( postupuje z 1. místa) a Adam Kokeš ( postoupil z 2. místa).
Postupujícím gratulujeme a držíme palce!!!

→ fotogalerie - Duatlon 2012 ←

Školní kolo středočeského tanečního poháru

Ve středu 21. března  2012 proběhla na naší škole postupová soutěž „Středočeský taneční pohár“. Letošní účast byla poněkud slabší, ale na samotné soutěži se to neprojevilo. Všechny zúčastněné chválím za příkladný nácvik a přístup k soutěži a přeji hodně úspěchů v okresním kole.
text: H. Auersvaldová

Školní turnaj 3. –  5. třídy v  Mc Donald´s Cupu
V pátek 17.2. se konalo školní kolo Mc Donalds Cupu 3.-5. třídy. Do fotbalového turnaje se přihlásilo celkem 15 hráčů, kteří byli rozlosováni do tří družstev. Nejúspěšnějším střelcem byl vyhlášen Ondřej Cieslar, který střelil 4 branky.

Školní turnaj  1. – 2. třídy v  Mc Donald´s Cupu
V pátek 10.2. 2012 odpoledne se v tělocvičně konalo školní kolo fotbalového turnaje 1. a 2. třídy. Hrálo se 2x 15 minut a naši nejmenší fotbalisté sehráli velmi pěkný zápas. Bylo radost sledovat s jakým zápalem, bojovností kluci a děvčata hráli a respektovali rozhodnutí rozhodčích. Nejlepším hráčem a střelcem byl vyhlášen Vilém Vařečka.
Role rozhodčích se zodpovědně ujali David Kosprd, Martin Hruška a Aleš Gális.

Stolní tenis - 2. ročník turnaje
Ve středu 8.2.2012 se konal 2. ročník turnaje ve stolním tenise.
Vítězem mladší kategorie se stal David Kosprd před Ondrou Smetanou, v kategorii starších zvítězil Dan Nohejl před Zdendou Zvoníčkem. V obíhačce se vítězem stal Ondra Smetana.

[Akt. známka: 3,13 / Počet hlasů: 24] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 02. 12. 2012 | 4433 přečtení |
| Počet komentářů: 3 | Přidat komentář |