<<  Duben  >>
Obchodování ve druhé třídě
Čtenářský den ve druhé třídě

Poslední čtenářský den ve druhé třídě
V pondělí 4. 6. u nás ve třídě proběhl třetí a poslední čtenářský den. Bojovala spolu skupina Krtečků, Broučků, Ferdů a Cipísků. Skupiny plnily jako obvykle tři úkoly. Děti si musely zapamatovat, kdo čte jakou knížku, hledaly ilustrátory, doplňovaly slova do textu. Kromě skupinových úkolů získávaly děti body za úkoly pro jednotlivce, které sbírají celý rok v soutěži o nejlepšího čtenáře roku. Čekalo na ně referování o knížkách, kreslení podle instrukcí, běhací (crazy) diktát. Kromě splnění všech úkolů jsme si stihli ještě zazpívat písničky z pohádek a vytvořit krásné plakáty. Nejvíce bodů získala skupina Broučků (Pavlínka, David, Víťa, Deniska). Gratulujeme.
Nejlepší čtenář roku bude vyhlášen na konci školního roku.

→ fotogalerie - Poslední čtenářský den ←

Jarní den
V pátek 16.3 jsme s dětmi přivítali jaro jarními písničkami, povídáním, malováním obrázků, výrobou dekorace a hrami…

→ fotogalerie - Jarní den ←

Projekt HASÍK
Ve středu 7.3.2012 jsme navštívili s dětmi Záchranný hasičský sbor v Kutné Hoře. Vše proběhlo v rámci projektu Hasík, do kterého byla naše třída zařazena. S hasiči jsme se setkali již dvakrát ve škole. Moc jsme si přáli, abychom měli na exkurzi hezké počasí. Minulý rok nám vše pokazil silný déšť. Naše přání se naštěstí vyplnilo. Děti si v klidu mohly prohlédnout stanici, techniku i vybavení. Vzhledem k počtu otázek, kterými děti naše průvodce zahrnuly, soudím, že se akce líbila a těšíme se na další shledání.

→ fotogalerie - Hasík ve II.třídě ←

Besídka ve druhé třídě
V úterý 21.2 2012 jsme s dětmi pro rodiče připravili krátkou besídku. Zazpívali jsme tři písničky a seznámili rodiče s úkoly, které jsme plnili v prvouce během ledna. Děti byly rozděleny do čtyř skupin, každá skupina pracovala na jiném úkolu. Všechny zadání se týkaly člověka a jeho zdraví. První skupina každému ze třídy vyhotovila průkazku. V průkazce bylo zaznamenáno např. kolik dotyčný váží, měří, jeho otisk palce, datum narození. Druhá skupina nakreslila každému ze třídy jeho portrét. Třetí skupina přinesla do školy zdravou výživu, např. cereálie, ovoce, zeleninu, zdravé pečivo. Poslední skupina udělala rozhovor s paní doktorkou Bramborovou. Průkazky a portréty si každý ze třídy vložil do svých desek (portfolia) a rozhovor s paní doktorkou najdete ve školním časopise Novodvoráčku. Nakonec jsme pro rodiče připravili malé občerstvení. Doufáme, že se všem zúčastněným program líbil a těšíme se na příště.

→ fotogalerie - Besídka ve II.třídě ←

Čtenářský den s Křemílkem a Vochomůrkou
V pátek 13. ledna jsme si opět prověřovali naše čtenářské dovednosti. Rozdělili jsme se do čtyř skupin, které spolu soupeřili celé dopoledne. Skupiny si zvolily názvy Pejsci (Alexandra, Káťa, Šarlotka), Prasátka (Kája, Deniska, Vojta, Pavlínka), Kukíci (Viky, David, Dominik, Míša) a Šikulové (Kristýnka, Vilda, Víťa).
Prvním úkolem bylo vypsat všechny názvy přinesených knih a připsat k nim jména dětí, které je přinesly. Při plnění dalšího úkolu jsme hledali v knihách ilustrátora a nakonec jsme poznávali ukázky z přinesených knih. Všech úkolů se nejlépe ujali Prasátka a Šikulové, kteří dostali shodně bodů.
Kromě plnění úkolů ve skupinách nás čekaly úkoly pro jednotlivce. Nejdříve nám každý představil svoji knihu, vyzkoušeli jsme si kreslení podle návodu a do třetice na nás čekal „crazy“ diktát.
Nakonec jsme se ještě stihli podívat na večerníčka Křemílek a Vochomůrka a naučit se písničku Z mechu a kapradí.

Obchodování ve druhé třídě
V pátek 18.11 se z dětí stali prodavači a zákazníci. Připravili jsme dva obchody s potravinami – U Dupalů a Supermarket a potom už nás čekalo jen smělé utrácení…a hlavně pečlivé počítání!

Čtenářský den ve druhé třídě
V pátek 11.11 jsme si prověřili naše čtenářské schopnosti. Čekaly na nás úkoly ve skupinách, ale zahájili jsme i soutěž jednotlivců – ČTENÁŘ ROKU.
Jeden z prvních úkolů bylo představit knížku, kterou právě čtu (najít název knihy, autora, hl. postavu, stručně říct, o jaký příběh se jedná). Takže jsme se něco dozvěděli např. o Dášence, Pejskovi a kočičce, knížce Kuky se vrací, Pod jezevčí skálou, knížky z edice Tína a Pony.
Všichni dávali při představování dobrý pozor, protože pro nikoho nebyl velký problém následně napsat, kdo kterou knihu četl.
Dále se nám střídaly úkoly pro skupiny, které se samy pojmenovaly podle pohádkových postav, a jednotlivce. Na úkolech tedy pracovali Pejskové a kočičky, Pejsci, Vlci a Čmeldové.
Mezi další úkoly patřilo kreslení podle instrukcí, hledání autora, skládání slov do vět, obtížný „běhací diktát“. Ze skupin tyto úkoly nejlépe zvládli Čmeldové a Pejskové a kočičky. Gratulujeme!
Kromě plnění úkolů jsme také dočetli naši oblíbenou knížku Z deníku kocoura Modroočka. Bylo nám z toho trochu smutno, ale už se těšíme na novou knížku. A jakápak to bude? Nechte se překvapit….

→ fotogalerie - čtenářský den ←

[Akt. známka: 2,27 / Počet hlasů: 11] 1 2 3 4 5