20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Žehušický pohár 2010
8. ročník Žehušického poháru – 30.4.2010

V pátek 30.4.2010 žáci a žákyně naší školy poměřovali své síly se svými vrstevníky na 8. ročníku atletické soutěže v Žehušicích. Naši školu letos reprezentovalo 39 žáků od druháčků až po ostřílené borce z deváté třídy.
Předpřípravka přivezla pohár za 2. místo. Z děvčat získala stříbrnou medaili v hodu plným míčem Míša Mazánková a Nikolka Liebenková ve skoku z místa. Bronzovou medaili si právem zasloužil Pepa Vařečka za hod plným míčem, všichni ze třetí třídy. Smíšená štafeta složená z chlapců a dívek pak navíc zaběhla na výtečném druhém místě.
Přípravka si vynahradila loňský bezpohárový neúspěch hned 1. místem. Dvě zlaté si odvezl Láďa Para za 60m, které zaběhl v čase 9,69s a za skok daleký z místa odrazu – 360cm. Stejný počet, ale stříbrných medailí získal David Novák. K obhajobě druhého místa v dálce přidal druhé místo v běhu na 60m. Další stříbrnou medaili přidal do sbírky Tomáš Mikš za hod kriketovým míčkem, který poslal do vzdálenosti téměř 39 metrů. Letos překvapila i děvčata. Zlato se na krku blýskalo Karolíně Jeřábkové za hod kriketovým míčkem a hned dvěma kovy se mohla pyšnit Veronika Marková. Získala totiž stříbro ve skoku z místa odrazu a bronz v běhu na 60m. Smíšená štafeta nenašla soupeře a zvítězila.
Mladší žáci a žákyně nezůstali rovněž bez medailí a pohárů. Krásnými výkony si poctivě zasloužili pohár za třetí místo. V této kategorii zářila děvčata. Po dvou zlatých si odlezla Nikola Skolilová za čas 8,94s na 60m a 397cm v dálce, Nikola Raková za 1. místo na 600m a dvě bronzové přidala Jana Salavcová, za běh na 60 a 600m. Našim holkám se povedla i štafeta - zvítězily. Kluci si zachránili čest třetím místem ve štafetě.
Starší žáci a žákyně zaslouženě přivezli pro školu pohár za 2. místo. Kluci stáli na stupních vítězů celkem 3x. Dominik Martinek zaběhl 60m za 7,89s a vystoupal na první místo a hned vedle, na místo druhé Honza Strnad. Honzovi Salavcovi výkon 12,3m ve vrhu koulí stačil na druhé místo. Eliška Auersvaldová přidala v běhu na 800m zlatou medaili, za ní doběhla Adéla Cimrová a získala stříbro. Tereza Rajdlová se zasloužila o stříbro ve vrhu koulí výkonem 8,12m. Štafeta děvčat doběhla na třetím místě.
Letos se nám obzvláště dařilo. Putovní pohár se přiblížil na dosah, chybělo 14 bodů. Snad příště.
text: Helena Auersvaldová