Pasování prvňáků

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 15. 06. 2016

Pasování prvňáčků

Pasování prvňáků
V úterý 14. 6. 2016 proběhlo na naší škole pasování budoucích prvňáčků z mateřské školy Mašinka Nové Dvory a zároveň pasování současných prvňáčků na čtenáře. Na děti se přišla podívat i paní starostka, před kterou děti složily slib budoucích prvňáků a slib čtenářů a poté plnily různé úkoly, např. skládání vlastního jména z písmen, luštění křížovky podle jednoduchých příkladů na sčítání a odčítání, vybarvování obrázků z geometrických tvarů nebo házení míčků. Poté pážata předvedla děti před krále, který je pasoval na prvňáky nebo čtenáře. Děti ze školky dostaly od paní učitelky šerpu a dárkovou tašku a prvňáčci knihu se záložkou. Nakonec si všichni přítomní zazpívali s Hvězdičkami a se Sluníčky ze zámku pod vedením paní učitelky Procházkové.

→ fotogalerie Pasování ←