Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 15. 06. 2016

Středočeský taneční pohár - šk. kolo
Matematický klokan
Recitační soutěž
Valentýn 2016 - soutěž

Celostátní soutěž Eurorebus Junior se konala v pondělí 6. června 2016 již tradičně v luxusním Top Hotelu Praha. Potřetí za sebou postoupil tým naší školy do tohoto finále. Reprezentovali nás Dominik Zof, Josef Polívka a Josef Malimánek.
Po slavnostním zahájení následoval vědomostní test, který obsahoval 26 náročných otázek a na který měli soutěžící 40 minut. Rozpětí otázek bylo velmi široké, kluci museli prokázat vědomosti z přírodovědy, vlastivědy, kultury, umění, politiky i sportu.
Než byly opraveny testy, vyslechli jsme si přednášku českého horolezce Marka Holečka, který vyprávěl o objevování nových výstupních tras na nejvyšší hory světa.
Toto zajímavé vyprávění vystřídalo vyhlášení deseti nejúspěšnějších tříd i jednotlivců.
Naši chlapci ve velmi kvalitní konkurenci 39 škol z celé republiky obsadili nádherné 13. místo, které je naším nejlepším umístěním, a zároveň nejlepším umístěním mezi školami Středočeského kraje.

Text a foto Helena Auersvaldová

→ fotogalerie Finále Eurorebusu ←

Okresní kolo taneční soutěže se konalo v pátek 8. dubna v Poděbradech v sále DDM „Symfonie“. Našim děvčatům se vystoupení povedla, ale na postup do kraje to nestačilo.

→ fotogalerie Taneč. pohár - okr. ←

EUROREBUS JUNIOR - krajské kolo
Na vědomostní soutěž Eurorebus si možná pamětníci vzpomenou, letos se konala již po jedenadvacáté a naše škola v ní měla v minulosti své úspěšné soutěžící.
Soutěž EUROREBUS JUNIOR, která je její součástí, však zná téměř každý. Vždyť na školních korespondenčních kolech se podílejí všichni žáci prvního stupně. Letos probíhá její pátý ročník. Díky poctivému přístupu všech žáků od první po pátou třídu jsme se letos opět probojovali mezi nejúspěšnějších 81 škol z celé republiky a postoupili do krajského kola, které se letos konalo ve středu 30. 4. 2016 na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze.
Naši školu zastupoval tříčlenný tým ve složení Josef Malimánek, Josef Polívka a Dominik Zof. Chlapci se poctivě připravovali, scházeli se každý týden. Chtěli obstát se ctí, vždyť měli co obhajovat z let minulých. Kluci byli předloni první a loni druzí.
Po zábavném úvodu následovala samotná soutěž, kde kluci během 30 minut vyplňovali náročný test s 30 otázkami. O celkovém umístění v soutěži rozhodovaly správné odpovědi a také rychlost odevzdání testu.
Chlapci v silné konkurenci více než 15 družstev kraje Pražského a Středočeského obsadili krásné třetí místo. Tímto si zajistili účast na republikovém finále 6. června, které se koná tradičně v kongresovém sálu luxusního Top Hotelu Praha. Tak na ně myslete a držte jim pěsti!!

Helena Auersvaldová

→ fotogalerie Eurorebus ←

Středočeský taneční pohár
Školní kolo taneční soutěže „Středočeský taneční pohár“ letos proběhlo 23.března v tělocvičně naší školy. Zpočátku bylo přihlášeno sedm tanečních vystoupení, ale chřipková epidemie zapříčinila, že v samotné soutěži se utkaly pouze tři týmy.
V kategorii mini týmů z 2. stupně to byla Šarlota Hianiková a Karolína Rambousková obě z 6. třídy, Monika Snížková ze třídy 2.A a Kateřina Rambousková ze 3.třídy. Na děvčatech bylo vidět, že tancují s chutí a sestavu si užívají. Velmi pěkné bylo, jak dokázala vymyslet sestavu tak, aby ji zvládla i děvčata z prvního stupně.
V kategorii mini týmů z 1. stupně mezi sebou soupeřily dvě skupiny. První taneční skupinou byly dívky ze 4. třídy: Andrea Kombercová, Klára Vřešťálová, Karolína Křenková a Anna Holcová. Soupeřkami jim byla taneční skupina děvčat z 5. třídy: Tereza Lázňovská, Tereza Netolická, Nikola Sosnovská a Dominika Vaňková.
Z obou vystoupení týmů 1. stupně byla cítit radost a chuť zatančit, co nejlépe. Obě tyto skupiny budou naši školu reprezentovat v okresním kole 8. dubna v Poděbradech.

Text: Helena Auersvaldová

→ fotogalerie Tanec ←

18.3.2016 se konala sotěž MATEMATICKÝ KLOKAN 2016. Soutěžilo 113 žáku 2 - 9. tříd.

Jackovičová

→ Klokan - výsledky ←

Recitační soutěž - Dětská scéna 2016 – školní kolo
Opět po roce se koncem února konalo školní kolo recitační soutěže. Letos za účasti rekordního počtu přednášejících. Ve čtyřech kategoriích usilovalo o postup do okresního kola 38 žáků z druhé až osmé třídy. V I. kategorii, kterou tvoří žáci 2. a 3. tříd, obsadil 1. místo Daniel Mareček, 2. místo Natálie Michalcová, čestné uznání za výborný výkon udělila porota Báře Bělohlávkové. V II. kategorii, kde soupeří třeťáci a čtvrťáci, si nejlépe vedli Ondřej Krčík na 1. místě a Klárka Vřešťálová na 2. místě, čestné uznání získala Aneta Rozsypalová. I III. kategorie, ve které recitují žáci 6. a 7. tříd, má své zástupce vyslané do okresního kola: 1. místo obsadila Denisa Koblischková, 2. místo patří Viliamu Marečkovi , čestné uznání obdržel Viktor Fiala. Po několika letech soutěžili i naši nejstarší žáci. 1. místo ve IV. kategorii patří Aničce Pavlíkové, 2. místo Natálii Melšové a čestné uznání za výborný výkon Martinu Hruškovi.
V porotě velmi rády zasedly: Mgr. Helena Auersvaldová, Mgr. Jolana Hrušková, Mgr. Anna Jackovičová.
Všem dětem, které budou naši školu reprezentovat v okresním kole, jež se koná 17. března 2016 v Tylově divadle v Kutné Hoře, přeji mnoho štěstí.

Jolana Hrušková

→ fotogalerie Recitace ←

VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ
Již tradičně se na naší škole konala soutěž „ O nejkrásnější Valentýnku“. Přáníček se sešlo opravdu hodně a vybrat z téměř padesáti tu nejkrásnější, nebyl lehký úkol. Po dlouhém a pečlivém rozhodování porota určila deset nejoriginálnějších přáníček.
„Nejkrásnější Valentýnky“ vytvořily Johanka Pilcová, Veronika Veselá, Karolína Smejkalová, Eliška Tyšerová, Polina Kariakina, Karolína Rambousková, Klára Vřešťálová, Alexandra Lacinová, Pavlína Poláková a Šárka Ledecká.
Nesmím zapomenout pochválit prvňáčky, kteří se do soutěže zapojili v největším počtu. Pro všechny soutěžící byly připravené drobné odměny. „Valentýnky“ si můžete prohlédnout na nástěnce u čtvrté třídy.