Anglie 2015

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 06. 11. 2015

Poznávací a jazykový kurz

Poznávací a jazykový kurz v Anglii Skupinka 10 studentů z druhého stupně naší ZŠ vyjela na základě svých studijních výsledků do Anglie. Podmínkou účasti na zájezdu od 19. 10-25. 10. byl také zájem o anglický jazyk a slušné chování.
Pobyt v rodinách, tři dny výuky ve škole a několik výletů byly realizovány z peněz MŠMT v rámci programu Výzva 57 prostřednictvím jazykové školy Polyglot. .
Cesta autobusem a trajektem byla zdlouhavá, ale slunečný den v Londýně nám nabídl své skvosty poté, co jsme prošli parkem v Greenwich a odjeli metrem k Westminster. Zblízka jsme prohlíželi Houses of Parliament, Buckingham Palace (viděli jsme dokonce příjezd královny při příležitosti návštěvy z Číny) mosty přes řeku Thames, Trafalgar Square. Před odjezdem jsme strávili hodinu v British Museum. London Eye svítilo do noci při čekání na autobus, který nás kolem 22.hodiny dovezl na jižní pobřeží. .
Následující dny jsme chodili do jazykové školy v městečku Worthing, hrabství Sussex a bydleli v rodinách, jejichž členové o nás pečovali. Ráno většinu studentů vozili do školy a mezi 18.30-19.hod, kdy jsme se vraceli z výletů, zase vyzvedávali. První odpoledne jsme strávili v přístavu Brighton, který se pyšní expozicí podmořského světa, promenádou s moly, uličkami se suvenýry a Royal Pavilion s čínsko-indickými motivy, vystavěným za vlády George IV. Další den následoval přístav Portsmouth, kde jsme v muzeu zkoumali lodě Mary Rose Jindřicha VIII a Victory admirála Nelsona, v ceně odpoledne byla i plavba výletní lodí. Poslední den výuky jsme obdrželi certifikáty a zamířili do oblasti útesů Seven Sisters, kde jsme při pěší túře mohli nejlépe vnímat venkovskou krajinu, farmy se zvířaty a pobřeží s majáky. Sobotní Londýn jsme prošli od nábřeží přes Fleet Street k Saint Paul Cathedral, Tower Bridge a Tower od London. Nakonec jsme lodí přejeli ke Greenwich, kde jsme pobyt v Anglii zakončili návštěvou Royal Greenwich Museum. .
Domů jsme dojeli spolehlivým autobusem v dobré náladě a bohatší o mnohé pozitivní zážitky. Nikdo se neztratil ani neonemocněl, skupina se držela pohromadě ve velmi kamarádském duchu. Angličané nás chválili za vstřícný přístup k výuce i bezproblémový průběh výletů-disciplínu na cestách. Rádi pojedeme znovu. .
.
VyuÄŤujĂ­cĂ­ Aj.