5. třída 2015/2016

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: třídy, Vydáno dne: 20. 05. 2016

Výlet - 5.tř., 4.tř., 3.tř.
Poštovní holubi

5. třída 2015/2016

Výlet Stránov - Karel IV

→ fotogalerie Výlet ←

Poštovní holubi
Dnes nás navštívil chovatel holubů - sedmák Jakub Matejovie a přednesl moc pěkný referát o poštovních holubech. Kromě dvou živých holubů přinesl i obrázky a knížky. Na závěr vyučovací hodiny jsme napsali "tajné zprávy" a holuby vypustili z okna. Zanedlouho už Kubova maminka poslala email, že se holubi vrátili domů a na důkaz nám napsala tajná hesla: "Díky za přednášku" a "Bylo to pěkné".

Kubovi i jeho rodičům dík!

→ fotogalerie Holubi ←

4. třída 2014/2015

Výlet Staré Hrady, 4. třída + 3. třída
Po příchodu na první nádvoří jsme uviděli šibenici, suvenýry a přivázanou kozu. Na hradě to bylo hezké, byla tam všelijaká pohádková stvoření, čarodějové, čarodějnice, zvířata a všem vládl mocný čaroděj Archibald 1.
V areálu hradu jsme se dostatečně vyřádili a výlet se nám líbil.
Roman, Dan a ostatní žáci 4. třídy.

→ fotogalerie Výlet ←

Hrádek - muzeum stříbra
Tentokrát jsme navštívili České muzeum stříbra na Hrádku v Kutné Hoře. Dozvěděli jsem se o těžbě stříbra, životě havířů, výrobě stříbrných grošů a navštívili jsme středověký důl. Na zpáteční cestě jsme se pro velký úspěch opět občerstvili v pizzerii a zahráli si bowling.

→ fotogalerie Hrádek ←

Den otevřených dveří HZS
Pár fotografií z exkurze u hasičů. Byli s námi také třeťáci a páťáci. Viděli jsme ukázky práce hasičů, výcvik psů, prohlédli si techniku, atd. Na zpáteční cestě jsme zašli na dobrou pizzu a někteří si zahráli bowling.

→ fotogalerie Hasiči ←

Vánoční výrobky
V úterý 9.12. při hodině TČ jsme se vrhli na tvorbu vánočních svícnů a vánočních ozdob ze šišek. Výrobu pro děti připravily některé maminky a dodaly také materiál.
Výrobky se dětem moc povedly a s rodiči se těšíme na další spolupráci.

→ fotogalerie Vánoční výrobky ←