Eurorebus 2014

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 18. 06. 2014

Eurorebus - celostátní finále
Eurorebus - vítězství v krajském kole!!!

Eurorebus - celostátní finále
V pátek 6. června se náš tříčlenný tým, Dominik Zof, Víťa Vařečka a Metoděj Nytra,vypravil do Prahy na Celostátní soutěž Eurorebusu Junior. Měli jsme s sebou živého maskota, Vildu Vařečku. Soutěž se konala v luxusním Top Hotelu Praha. Jak je zvykem, organizátoři se snaží soutěžící před samotnou soutěží zabavit a i zde byli Novodvoráci vidět. Méťa měl jednu z nejrychlejších střel na branku.
Pořadem provázeli známí moderátoři Jan Kovařík a Jiří Kokmotos.
Po slavnostním zahájení následovala soutěž, naši kluci bojovali s časem i nepřízní pomůcek. Než byly opraveny testy, měli jsme možnost na vlastní oči vidět jednoho z nejlepších evropských horolezců, Marka Holečka. Vyprávěl nám, jak se k lezení dostal, ale také o poslední výpravě do Antarktidy. Zajímavé vyprávění vystřídalo vyhlášení deseti nejúspěšnějších tříd a jednotlivců.
Našim chlapcům se podařilo ve velmi kvalitní konkurenci 30 škol z celé republiky obsadit 16. místo. Gratulujeme!!!

→ fotogalerie Eurorebus - finále ←

Krajské kolo vědomostní soutěže EUROREBUS JUNIOR
Této soutěži od začátku školního roku předchází tři korespondenční kola a soutěží celá třída. První a druhá třída kreslí vždy obrázek na dané téma. Děti ze třetí až páté třídy vyhledávají odpovědi na otázky a zaznamenávají je do odpovědního formuláře – Eurošeku. Nejúspěšnější školy postoupí na jaře do Krajského kola, kde školu zastupuje tříčlenný kolektiv a tvoří ho zástupce ze třetí, čtvrté a páté třídy.
Krajské kolo se konalo v Praze 16.4.2014. Naši školu zastupovali Dominik Zof, Vít Vařečka a Metoděj Nytra. Nenechali jsme nic náhodě a zodpovědně se připravovali každé pondělí.
Na katedru FTVS, kde se soutěž konala, jsme dorazili mezi prvními. Před soutěží jsme si mohli vyrobit odznáčky s logem soutěže nebo vymyslet vlastní.
Celý den humorně moderovali Jan Kovařík a Jiří Kokmotos. Samotná soutěž trvala asi hodinu a družstva vyplňovala náročný test s 20 otázkami.V naší kategorii bylo 15 družstev. Věřili jsme si, ale že se nám podaří převálcovat všechny, jsme si nepředstavovali ani v nejdivočejším snu. Ale opravdu jsme obsadili první místo a zajistili si tak postup do celostátního finále, které se uskuteční 6. června v Praze. Tak nám držte palce!
Text: Helena Auersvaldová

→ fotogalerie Eurorebus ←