Pátá třída 2013/14

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 25. 06. 2014

Den třídního učitele
Výlet 5.tř. a 2. tř.
Poštovní holubi

Den tř. uč.
V úterý 17.6. na „Den třídního učitele“ vyrazila pátá třída po předchozím baseballovém turnaji do Malína. Navštívili jsme pány, kteří se zabývají železničním modelařením. Viděli jsme modely železnic zasazené do nádherného prostředí, dokonce i věrnou kopii kutnohorského nádraží.
Škoda, že jsme po hodině museli zpět do Nových Dvorů, abychom stihli autobusy.

Výlet 5.tř. a 2. tř.
...text teprve bude

→ fotogalerie Výlet 5.tř. a 2. tř. ←

Den Země v páté třídě
Dne 22. 4. navštívila 5.třída s deváťáky čističku odpadních vod. Šli jsme pěšky z Nových Dvorů do Kutné Hory.
Viděli jsme tam, jak se čistí voda, a jak to funguje, jak se z odpadní vody zase stane voda průzračná, která se vrací do Vrchlice. Nakonec exkurze jsme ještě dostali krásné dárečky.
Po navštívení čističky odp. vod jsme se šli podívat do útulku pro psy a pohráli jsme si na hřišti.
Nakonec jsme se šli občerstvit do PIZZERIE BOWLING. Tam jsme si zahráli bowling a dali si pizzu.
Při cestě zpátky do Nových Dvorů jsme míjeli místo, kde byla vyšetřovaná dopravní nehoda motorky s osobním autem.
text: Méťa, Terka, Kája a Táďa

→ fotogalerie Den Země ←

Poštovní holubi v páté třídě
Dnes 21. února ráno přinesl náš spolužák Kuba Matejovie dva poštovní holuby a dva poháry ze soutěží. Napsal o nich pěkný referát a přiložil i nějaké fotečky. Mohli jsme si je pohladit. Na konci hodiny dva spolužáci (Kája a Jirka) napsali tajnou zprávu. Po vložení tajné zprávy za kroužek jsme holuby vypustili, aby mohli donést zprávu ke Kubovi domů.
text: Kája, Méťa, Ivča

→ fotogalerie Poštovní holubi ←