Turistický kurz 2013

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 23. 05. 2013

Sedmáci na horách

V pondělí 13.5 2013 jsme my, žáci 7. třídy, vyrazili na turistický kurz do Špindlerova Mlýna. Hned po ubytování v penzionu Labe jsme se vydali na první túru údolím Bílého Labe. Cesta byla příjemná. V úterý 14. 5. byl naším cílem pramen Labe. Nejprve jsme vyjeli lanovkou na vrch Medvědín. Celou cestu byla mlha a zima. Ve středu 15. 5. bylo krásně teplo a slunečno. Ráno jsme šli k Labské přehradě. Chvíli jsme bloudili, než jsme našli turistické značky. Po obědě jsme šli na Výrovku. Cesta vedla do velkého kopce, a protože nás tlačil čas, pár kilometrů před cílem jsme se rozhodli vrátit stejnou cestou. Ve čtvrtek 16. 5. jsme se vydali na Sněžku - nejvyšší horu ČR. Byl velmi silný vítr. Cesta pod vrchol byla snadná, nahoru už o poznání těžší i proto, že vítr ještě zesílil. Zpátky jsme sestupovali po Kozích hřbetech. V pátek jsme se sbalili, uklidili pokoje a po obědě vyrazili autobusem domů. Turistický kurz byl velmi zábavný a v Krkonoších se nám líbilo.
Žáci 7. třídy

→ fotogalerie turistický kurz ←