Projekty 2012/13

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 03. 05. 2013

Jsme Evropané
Naše obec
Přiletěl k nám anděl

Jsme Evropané
Ve čtvrtek 4.4. se na naší škole na druhém stupni uskutečnil projekt JSME EVROPANÉ.V každé třídě se přidělil jeden stát a stupínky žáků shromažďovaly informace a poté prezentovaly svůj výtvor. Projekt se jako každým rokem velmi zdařil.

Naše obec - text + fotogalerie:
Tak jako každý rok i letos měli šesťáci projekt Naše obec. Výlet za kulturou a památkami Nových Dvorů. V Nových Dvorech je mnoho památek např.: Vodárenská věž, Mariánský sloup, bývalá jízdárna…
Jako první jsme šli na galerii ve škole, kde jsme se dozvěděli něco o zámku, ve kterém dnes škola je. Potom jsme se vydali k Vodárenské věži, kde nám Martin Ginter řekl, k čemu sloužila. Ale nejvíce se nám asi líbilo u pana starosty Jiřího Rajdla na obecním úřadě. Pan starosta nám vyprávěl o historii i současnosti Nových Dvorů.
Erb Nových Dvorů je velmi zajímavý, je na něm otevřená brána s dvěma věžičkami a v ní pes s vyplazeným jazykem a nad ním písmena: B H Z W - to znamená: Bernard Hrabě Z Wěžník.
Na hřbitově v hrobce jsou pochováni Chotkové, je tam 15 dospělých a 5 dětí, nejznámější je asi Jan Rudolf Chotek, který bydlel zde na zámku Nové Dvory, než si nechal postavit zámek Kačina. V kostele sv.Anny jsou zase pohřbeni Věžníkové .
Jsou tu ještě další památky, ale vyjmenovávat je všechny nebudu.
My, šesťáci, jsme už o něco chytřejší a zapamatovali jsme si snad toho o Nových Dvorech dost.
Kočková Kateřina

→ fotogalerie Naše obec ←

Přiletěl k nám anděl - anketa uzavřena
Dnes proběhl 1. ročník projektu "Přiletěl k nám anděl". Hlasy jednotlivým andělům můžete dávat v anketě. Anketu najdete v hlavní nabídce, v sekci "Ankety", nebo klikněte → ZDE ←