Recitační soutěž 2012

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 11. 03. 2012

Školní kolo soutěže dětských recitátorů
+ fotogalerie

Školní kolo soutěže dětských recitátorů
Stalo se již tradicí, že počátkem března se koná školní kolo recitační soutěže. Nebylo tomu jinak ani letos. Ve třech kategoriích usilovalo o postup do oblastního kola dvacet šest recitátorů z druhé až sedmé třídy. Nejpočetněji byly zastoupeny druhá a čtvrtá třída. Děti si vybraly velmi hezké básničky a k jejich přednesu přistoupily opravdu zodpovědně. V I. kategorii, kterou tvoří žáci 2. a 3. tříd, obsadil 1. místo Metoděj Nytra, 2. místo Viliam Mareček. Nutno zmínit, že zde porota udělila ještě tři čestná uznání za výborný výkon: Denisce Koblischkové, Viktoru Fialovi a Bětušce Cinerové. V II. kategorii, kde soupeří třeťáci a čtvrťáci, si nejlépe vedli Anička Pavlíková na 1. místě a David Kosprd na 2. místě. I III. kategorie, v které recitují žáci 6. a 7. tříd, má své zástupce vyslané do oblastního kola: 1. místo obsadil Martin Koblischke, 2. místo Míša Sosnovská. Také zde porota udělila čestné uznání: Veronice Kučerové.
Březnové odpoledne strávené s nadějnými recitátory a milými kolegy – porotci (p. uč. Auersvaldovou a p. uč. Jackovičovou) bylo velmi příjemné. Všem dětem, které budou naši školu reprezentovat v oblastním kole, jež se koná 22. března 2012 v Tylově divadle v Kutné Hoře, přeji mnoho štěstí.
Jolana Hrušková

→ fotogalerie - recitační soutěž 2012 ←