Matematické soutěže

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 03. 2010

Matematická olympiáda a Pythagoriáda

Matematická olympiáda:
V lednu na naší škole proběhlo školní kolo 59. ročníku MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY pro kategorii Z9. Úspěšnými řešiteli v kategorii Z9 se stali Kateřina Pavlovská, Lenka Sedláčková, Petra Kočovská a Jan Holec. Postoupili do okresního kola.

Okresní kolo MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY se uskutečnilo 27. 1. 2010 v Kutné Hoře. Kateřina Pavlovská se umístila na 7.místě, Jan Holec na 17.místě a Lenka Sedláčková společně s Petrou Kočovskou obsadily 24.místo. Všem děkuji za úspěšnou reprezentaci naší školy a děkuji za účast v soutěži.
text: Edita Klímová

Pythagoriáda:
V pondělí 22.2.2010 na naší škole proběhlo školní kolo Pythagoriády. Tato matematická soutěž je velmi stará, probíhá nepřetržitě již od roku 1978/1979. Školního kola se zúčastnilo 8 zvídavých žáků ze 7. a 6. ročníku. Žáci řešili v časovém limitu 15 matematických úloh. Úlohy byly zaměřené na logické uvažování, prostorovou představivost, kombinační schopnosti... Za každou správně vyřešenou úlohu získali 1 bod. Nejlepšími řešiteli se stali ze 7. ročníku Eliška Auersvaldová (9 bodů), ze 6. ročníku Tereza Končelová (7 bodů) a Matěj Mikš (7 bodů). Všem účastníkům děkuji! A těm nejlepším přeji hodně štěstív okresním kole!
text: Edita Klímová