Sázavský klášter - exkurze

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 30. 09. 2009

8.třída se vydala na prohlídku Sázavského kláštera...

8.třída se ve středu 23. září 2009 vydala na prohlídku Sázavského kláštera. Autobus pro nás přijel
v 8 hodin před školu a my do něj vesele naskákali. Den jsme si začali užívat už v autobuse. V Sázavě uchváceně naše pohledy padli na klášter a s úsměvem jsme se vydali za tou krásou. Když jsme dorazili na nádvoří přivítala nás paní průvodkyně, prozradila nás co nás čeká a co nás nemine. Každému se líbilo něco jiného. Někoho zachvátili staré knížky, někoho zase krásná štuková výzdoba stropů a některé staré ozdoby na krk a staré náušnice. Po velmi zajímavé prohlídce jsme se konečně dostali před klášter, měli jsme šanci najít si 3 hvězdičky a mít tak jedno přání, které se nám údajně do roka a do dne má splnit. Poté nás paní učitelka doprovodila na náměstí. Cestou se všichni stali na chvilku zase dětičkami a koukali jsme na kachničky. Na náměstí jsme dostali šanci skočit si na zmrzlinu, ale mnoha z nás využila volno i jinak- vodní bitvou. A tak to tom príma dni jsme se vrátili celí mokří do svých domovů. Moc jsme si to všichni užili a jsme paní učitelce vděční, že jsme měli šanci se tam také podívat.
text: J. Procházka a D. Slanařová, 8. tř.