Atletická olympiáda

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 11. 10. 2009

Okresní atletická olympiáda mladších žáků
Okresní atletická olympiáda starších žáků

Ve čtvrtek 24.9. 2009 se v Čáslavi konala Okresní atletická olympiáda mladších žáků. Naši atleti na ni získali po jedné zlaté a jedné stříbrné medaili. Obě vybojovala Eliška Auersvaldová, zlatou v běhu na 1500m a stříbrnou v běhu na 300m. Pochvalu za bojovnost si vedle Elišky zaslouží i Nikola Skolilová, Matěj Mikš, Honza Veselý, Jana Salavcová a Elenka Střemchová. Celkem zde soutěžili žáci z jedenácti škol a naše škola počtem medailí obsadila pěkné sedmé místo.
text: H. Auersvaldová

Okresní atletická olympiáda starších žáků:
Poslední zářijový den se konala v Čáslavi Okresní atletická olympiáda starších žáků. Přivezli jsme jednu stříbrnou medaili za běh na 1500m, kterou vybojoval Jakub Vrbenský z osmé třídy. Mezi další naše šikovné sportovce patřila Adéla Cimrová, která v běhu na 800m obsadila páté místo, dále Lili Bularga a Dan Marek, kteří se probojovali do finále. Lili ve vrhu koulí a Dan v dálce. Mezi prsty unikaly medaile Dominiku Martínkovi a to v běhu na 150m a 300m, v obou disciplínách byl šestý. Počasí bylo deštivé, proto smekám před všemi, kteří tento den závodili a ještě jednou je touto cestou chválím.