Žehušický pohár

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 16. 05. 2009

Žehušický pohár –soutěž vesnických a malých škol v atletice

V pátek 24.4.2009 žáci a žákyně naší školy poměřovali své síly se svými vrstevníky na 6. ročníku atletické soutěže v Žehušicích. Naši školu letos reprezentovalo 43 žáků od nezkušených prvňáčků až po ostřílené borce z deváté třídy.
Předpřípravka, získala krásný pohár za 1. místo v silné konkurenci 9 škol. Dvě stříbrné medaile si vybojoval v této kategorii Láďa Para, další dvě medaile, ale bronzové získala Natálka Tvrdíková oba žáci třetí třídy. Smíšená štafeta složená z chlapců a dívek pak navíc zaběhla na výtečném druhém místě.
Přípravce na stupně vítězů scházely letos důležité čtyři body, ale i tady si někteří přivezli domů medaile. Mezi ně patřil David Novák za druhé místo v dálce. Rovněž stříbrnou medaili už má doma Tomáš Mikš za hod kriketovým míčkem a Matěj Mikš medaili bronzovou v běhu na 300 metrů. Ani mladší žáci a žákyně nezůstali bez medailí a pohárů. Krásnými výkony si poctivě zasloužili pohár za třetí místo. V této kategorii zářila děvčata. Zlaté medaile už se blýskají na krku Janě Salavcové za běh na 60m, Elišce Auersvaldové za běh na 600m a Nikole Skolilové za skok daleký. Našim holkám se povedla i štafeta, za kterou přivezla právem diplom za 2. místo.
Ovšem nejvíce překvapili starší žáci a zaslouženě přivezli pro školu pohár za 1. místo. Kluci své soupeře strčili do kapsy úplně ve všech disciplínách a podařilo se jim stát na stupních vítězů celkem 7x. Snad největším překvapením bylo 1. místo Jakuba Křížka ve skoku vysokém. Jakub zdolal výšku 150cm, v běhu na 1000m jsme získali dvě medaile, Dominik Martinek zlatou a pro svou stříbrnou medaili si právem doběhl Jakub Křížek. Další naší silnou disciplínou byla koule kde nikdo nedokázal překonat Honzu Salavce, ten si přivezl za 11m a 4 cm zlatou medaili a Staša Bularga se musel spokojit pouze s medaili stříbrnou. Rovněž stříbrnou získal za běh na 60m Marek Boháč. Na druhém místě skončila i chlapecká štafeta.
Počasí i výkony byly perfektní a nám nezbývá než se těšit na příští ročník.