Rozhovor s paní učitelkou Miladou Kličkovou

Autor: Lukáš Lázňovský <>, Téma: Informace, Vydáno dne: 02. 02. 2009

Rozhovor s paní učitelkou Miladou Kličkovou:
"Kantor nemá zastání NIKDE ani na ministerstvu!"
Milada Kličková

Kolik let jste na naší škole učila ?

Já tady učila šestatřicet let.

Jaké ředitele jste zažila ?

Zažila jsem tady šest ředitelů. Začínala jsem u pana ředitele Vojtíška, pak pan ředitel Béza, Tichý, Samek, Milota. A pan ředitel Vepřek byl poslední ředitel, kterého jsem na této škole zažila.

Jaké předměty jste učila ?

Mou aprobací je ruština, tělocvik a občanská nauka. K tomu jsem si ,,udělala“ ještě němčinu. Ale učila jsem také rodinou výchovu nebo dějepis.

Víte jaké povolání si vybrali Vaši žáci ?

Ano, dokonce je mám tady na škole. Jsou to význačné pedagogické osobnosti na této škole. Jsou to paní učitelky : Jolana Hrušková a Helena Auersvaldová.

Jak vnímáte nové moderní vzdělávací programy ?

Já tomuto novému způsobu výuky fandím. Ale rozčiluje mě na tom ta neukázněnost žáků. Dříve byli žáci ukázněnější. Sledovali výuku.

Proč si myslíte, že je neukázněnost a někdy až drzost žáků tak vysoká ?

Je to především úplně zničení atraktivita kantorského povolání. Jednou větou : ,,Kantor nemá zastání NIKDE ani na ministerstvu“ !

Jan Cafourek
Rozhovor vyšel v Únorovém čísle školnho časopisu Novodvoráček