Drakiáda 2007

Autor: administrator <vlasman(at)zsndvory.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 16. 12. 2007

9.10.2007 Drakiáda 2007

Dne 5.října 2007 se na naší škole měla konat tradiční velká Drakiáda na místním fotbalovém hřišti. Bohužel počasí nám nepřálo a tak jsme se náhradním programem přesunuli do tělocvičny. Tady proběhlo každoroční odměňování za vlastnoručně vyrobené draky. Na celém I.stupni se sešlo 21dráčků a draků. Každý se svým drakem předstoupil před diváky a promluvil o svém výrobku: jak se jmenuje a kdo mu doma pomáhal; za to dostal každý soutěžící malou odměnu. Porota složená ze žáků 9.ročníku si pečlivě zapisovala jména dětí i dráčků. Trvalo dlouho,než předseda poroty Petr Pavlík vyhlásil výsledky, rozhodování nebylo totiž vůbec lehké. Nakonec porota udělila hned několik vítězů. Všichni draci se nám všem velmi líbili. Děkujeme všem rodičům, kteří se s námi zapojili do výroby a potěšili své děti tím, že se mohli s rodinnou prací pochlubit. Mnoho draků se sešlo v 1.třídě a překvapivě nejvíc 5.třídě. Ovšem nejvíc nás mrzelo, že 4.třída měla jen jednoho zástupce. Ještě zbývá provést soutěž ve velkém létání draků. Na tu si musíme ještě počkat, až se počasí umoudří. Na II.stupni současně probíhala výtvarná soutěž O nejnápaditějšího draka. S jejími výsledky vás budeme co nejdříve informovat.
text: J.K.